Римська мозаїка з мушель – вчені знайшли у Римі незвичайну прикрасу вілли – фото, відео

римському будинку мозаїку, виготовлену з мушель” title=”Археологи виявили в розкішному римському будинку мозаїку, виготовлену з мушель” />

Мозаїка була створена приблизно 2300 років тому © Colosseum Archaeological Park/Italy Ministry of Culture Мабуть, будинок належав римському сенатору.

Археологи виявили у Римі банкетний зал, прикрашений яскравою мозаїкою. Він був частиною аристократичного будинку, збудованого близько 2300 років тому на Палатинському пагорбі, повідомляє Live Science.

Розкішне житло розташовувалося на відстані всього кілька сотень метрів від центрального форуму міста – ринку, який традиційно вважався серцем Риму, оточеним храмами та урядовими будинками. На думку вчених, будинок належав аристократичній сім’ї римського сенатора, який, можливо, очолював війська у бою.

Мозаїка є поєднанням складних сцен, виконаних із фрагментів мушель, мармуру та іншого каменю із використанням синього кольору. Стиль мозаїки археологи називають «рустик» – «сільський».

«[Мозаїка] воістину виняткова. Це щось нове, що надихає нас дізнаватись все більше і більше про ту частину Палатина, яка є місцем величезної ваги для історії Риму», – заявила Альфонсіна Руссо, директор археологічного парку Римського Колізею.

За словами Руссо, банкетну залу виявили під час п’ятирічних розкопок регіону, в якому було збудовано знамениті зерносховища – Склади Агріппи. Їх побудував Марк Віпсаній Агріппа, друг і зять першого римського імператора Августа.

Агріппа наказав побудувати склади у 33 р. до н. е. коли його було обрано едилом міста. Це була висока посада, на яку призначалися люди, обрані Августом.

Водночас виявлений багатий будинок, ймовірно, датується періодом пізньої республіканської влади в Римі, коли північно-західна частина Палатинського пагорба використовувалася для будинків сенаторів.

За словами вчених, банкетний зал є specus aestivus – кімнатою, що імітує печеру. Його використовували у літні спекотні місяці, оскільки він зберігав прохолоду. Він також був оснащений свинцевими трубами, якими подавалася вода для створення фонтанів.

Мозаїка вкриває торцеву стіну. Її довжина становить 4,8 метра, вона прикрашена зображеннями виноградних лоз, листя лотоса, зброї, труб, пасторальних сцен, прибережних краєвидів та кораблів. Деякі зображення натякають на подвійну перемогу на суші та на морі власника будинку, який, ймовірно, був сенатором — одночасно політиком і воєначальником.

Раніше археологи знайшли печерний малюнок у єгипетській пустелі Сахара, його вік становить 5000 років. І це найдавніше зображення вертепу, відоме зараз.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *