Реєстри України на платформі Дія Engine – скільки вже розробили, повідомив Федоров

Без папірців: скільки онлайн-держреєстрів розробили в Україні за рік

© unsplash/johnschno В Україні понад 400 держреєстрів. Значна частина з них – технологічно застарілі та вразливі до кібератак. 

Протягом 2023 року фахівці “Дія.Engine” розробили 30 реєстрів і планують розробити ще 40, повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у кулуарах заходу Diia Summit у Києві 19 грудня, передає “Інтерфакс-Україна“.

“Цифрова держава – це коли дані бігають між реєстрами. Водночас усі паперові документи, які ми носимо з одного державного органу в інший – це якраз про відсутність процесу обміну даними”, –  сказав міністр.

Федоров підкреслив, що платформа “Дія.Engine”, яка діє на базі відкритого вихідного коду, дає можливість швидко впроваджувати реєстри, оскільки до розробки можуть долучатися різні команди.

“Це зменшує ціну розробки, створює конкуренцію на ринку й звільняє від залежності від підрядника”, – зазначив урядовець.

Штат розробників “Дія.Engine”, за інформацією Федорова, налічує 15 команд і понад 100 фахівців. Послуги сервісу використовують 22 міністерства і центральні органи виконавчої влади.

Серед популярних реєстрів, розроблених командою Дія.Engine – Реєстр пошкодженого та зруйнованого майна, зазначає Урядовий портал. Станом на вересень там налічувалося понад 520 тисяч повідомлень від українців. “Саме він став основою для запуску комплексної програми “єВідновлення”, яка є фундаментом прозорої відбудови України. Завдяки функціонуванню реєстру українці можуть отримувати унікальну й технічно складну послугу в кілька кліків”, – кажуть в уряді.

Крім того, в Україні очікується запуск Реєстру збитків, куди громадяни також зможуть подавати заявки на компенсацію.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *