Ракетний двигун на біопаливі з гною корів пройшов випробування

Японці успішно випробували прототип ракетного двигуна на паливі з коров'ячого гною

© Interstellar Technologies / Facebook Новий вид палива може відкрити нову сторінку в ракетній індустрії, вважають розробники.

Японський стартап Interstellar Technologies успішно випробував прототип ракетного двигуна, який працює на біопаливі, отриманому з коров’ячого гною, повідомляє Euronews.

В ході експерименту, проведеного в провінційному містечку Тайкі, прототип двигуна виривався з відчинених дверей ангара на 10-15 метрів у горизонтальній площині протягом приблизно 10 секунд.

За словами представників Interstellar Technologies, необхідний рідкий “біометан” був повністю виготовлений з газу, отриманого з коров’ячого гною з двох місцевих молочних ферм.

“Ми намагаємося створити невеликі ракети, які можна буде запускати часто, а не лише один раз. Створення палива з низьким рівнем впливу на довкілля означає, що ми можемо побудувати такі ж безпечні ракети, тобто створити ракетну систему нового покоління”, – сказав генеральний директор Interstellar Technologies Такахіро Інагава.

На його думку, ідею розробки такого біопалива для ракет незабаром підхоплять у всьому світі.

Партнер компанії – виробник промислового газу Air Water – співпрацює з місцевими фермами, які мають обладнання для переробки коров’ячого гною в біогаз, який компанія збирає та перетворює на ракетне паливо.

“Ми робимо це не тільки тому, що це корисно для навколишнього середовища, а й тому, що його можна виробляти на місці, це дуже економічно, і це паливо з високим рівнем продуктивності та чистоти”, – каже Інагава.

На одній із ферм, що беруть участь у проєкті, живуть близько 900 дійних корів, які щодня виробляють понад 40 тонн гною. На фермі встановлена промислова система, яка автоматично збирає відходи, ферментує їх і перетворює на біогаз, добрива та підстилку для корів.

Продаж біогазу підвищує прибуток ферми приблизно на один відсоток.

“Я в захваті від думки, що відходи життєдіяльності наших корів можуть бути використані для того, щоб змусити літати ракети”, – каже власник ферми Ейдзі Мідзусіт.

“Нам потрібно правильно утилізувати і використовувати гній. Я також думаю, що уряд і суспільство повинні серйозніше поглянути на важливість природних відновлюваних джерел енергії та заохочувати їх використання”, – додав він.

Біогаз, який отримується з коров’ячого гною, вже успішно використовується в різних країнах. Наприклад, в індійському місті Індор ним заправляють автобуси.

Екологічно чисте паливо допомагає пом’якшити величезний екологічний слід від сільського господарства, яке, за даними Greenpeace, є відповідальним за 14 відсотків глобальних викидів парникових газів.

Хоча спалювання біогазу також призводить до виділення парникових газів, фахівці зазначають, що і його природне розкладання може призвести до забруднення ґрунту і води.

Наприкінці березня українська компанія “Центр управління відходами” разом із компанією “Данон” почали переробляти прострочену молочну продукцію на біогаз.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *