Покращити пам’ять допоможе сон – результати наукового дослідження

Будильник може погіршити пам'ять: чергове дослідження довело важливість повноцінного сну

© unsplash.com/all_who_wander Під час сну мозок “перетравлює” отриману за день інформацію, і якщо його розбудити передчасно, повноцінне формування пам’яті порушиться.

Ключовий сигнал у мозку, пов’язаний із формуванням пам’яті, погіршується після передчасного пробудження, пише науковий журнал Nature з посиланням на дослідження вчених із Медичної школи Мічіганського університету.

Щоб зрозуміти, як поганий сон впливає на пам’ять, вчені досліджували активність гіпокампа у семи пацюків: кілька тижнів тваринам дозволяли бігати лабіринтами, а коли ті засинали, то частину з них вчені регулярно будили передчасно, а інших гризунів не чіпали.

У мозку пацюків, яких неодноразово будили, був такий самий чи навіть вищий рівень активності гострих хвиль і пульсацій (sharp-wave ripple), ніж у гризунів, які спали повноцінно. Однак у тварин, що недосипали, цей процес був менш сильним і організованим. І після того, як позбавленим сну тваринам дали нормально поспати протягом наступних двох днів, інформація, яку вони отримували в період порушень сну, не змогла засвоїтися так якісно, як у пацюків, які весь цей час спали повноцінно.

Результати дослідження демонструють те, що інформація, яка входить в мозок, продовжує оброблятися тривалий час після того, як була отримана, і що обробка спогадів після проживання відповідного досвіду дійсно важлива, пояснює Лорен Френк, нейробіолог із Каліфорнійського університету в Сан-Франциско. Цей факт, за її словами, може пояснити, чому зубріння в ніч перед іспитом зазвичай неефективне для довгострокового запам’ятовування інформації.

На думку нейробіолога з Мічиганського університету Камрана Діби, результати дослідження можуть допомогти в розробці методів лікування для поліпшення пам’яті.

Раніше психологи зі Швеції в ході дослідження з’ясували, що людині достатньо двох ночей без сну, щоби відчути себе старіше.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *