Передача даних за допомогою світла – вчені розповіли про новий прорив

Вчені стали на крок ближче до передачі зображень за допомогою світла

Частина експериментальної установки © University of the Witwatersrand Дані, передані новим способом, буде неможливо «перехопити».

Команда науковців з Південної Африки, Німеччини та Іспанії створила розробку, яка зможе допомогти побудувати безпечні мережі для передачі даних. Головну роль відіграватиме телепортація квантових станів, повідомляє Science Alert. 

«Традиційно дві сторони, що спілкуються, фізично передають інформацію одна одній, навіть у квантовій сфері. Але тепер ми можемо “телепортувати” інформацію так, щоб вона ніколи фізично не перетинала лінію зв’язку. Технологія “Зоряного шляху” стала реальністю», — зазначив фізик Ендрю Форбс.

Дослідження ґрунтується на ідеї квантової заплутаності: розділені частинки все одно залишаються пов’язаними. Стан однієї частинки може розповісти щось про іншу частинку, навіть якщо між ними велика відстань. 

Під час останнього експерименту дослідники змогли вкласти у два фотони набагато більше інформації, ніж зазвичай. Ця інформація була успішно передана з однієї точки в іншу. Вчені вважають, що найближчим часом зможуть розпочати кодування зображень для їхньої «телепортації». 

Науковці визнають, що наразі це не найшвидший спосіб передачі інформації. Але його основна перевага — квантовий «водяний знак», який захищає інформацію. Це ніби «ключ, який ефективно замикає скриньку з цифровою інформацією».

В майбутньому розробку можна буде використовувати, наприклад, для безпечної передачі відбитків пальців у вигляді квантового стану в банк. 

«Ми сподіваємося, що цей експеримент, який демонструє здійсненність процесу, вмотивує подальший прогрес у спільноті нелінійної оптики, розширюючи межі до повної квантової реалізації”, — зазначив фізик Адам Вальєс з Інституту фотонних наук в Іспанії.

Раніше вченим вперше вдалось передати інформацію квантовою мережею. Це крок на шляху створення квантового інтернету.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *