Новий вид тюленів – в Арктиці знайшли новий вид кільчастих нерп – фото

В Арктиці знайшли новий «особливий» вид тюленів

Знайдено новий вид тюленів © Pinngortitaleriffik – Greenland Nature Institute Місцеві мисливці знали про нього давно.

Мисливці, які промишляють у невеликому фіорді недалеко від Ілуліссата в Західній Гренландії, давно знайомі з особливим різновидом тюленів, відомим як тюлень Кангіа. Ці тварини відрізняються кольором і малюнком на хутрі, вони також значно більші від інших тюленів.

Нещодавні наукові дослідження показали, що цей вид тюленів був генетично ізольований від інших своїх арктичних побратимів упродовж 100 тисяч років, повідомляє ScitechDaily.

Протягом кількох років вчені разом із місцевими мисливцями відловлювали тюленів сітками та встановлювали на їхні спини невеликі супутникові датчики.

«Ми могли бачити, що тюлені Кангіа в основному залишаються всередині Крижаного фіорду. Ми змогли порахувати тюленів з літака і, отже, оцінити, що їх залишилося лише близько 3000 – особливих кільчастих нерп Кангіа», – заявив Аккалу Розінг-Асвід, старший науковий співробітник Pinngortitaleriffik – Гренландського інституту природи та один із авторів дослідження.

І ця невелика популяція відрізняється від інших кільчастих нерп, які зазвичай подорожують на тисячі кілометрів по Арктиці у пошуках їжі.

Вчені взяли невеликі зразки тканин нового виду, щоб вивчити їхню ДНК. І ці дослідження показали, що кільчаста нерпа Кангіа генетично відрізняється від типових арктичних кільчастих нерп. Але як і чому цей вид був ізольований від своїх побратимів, залишається загадкою. Як і те, чому кільчаста нерпа Кангіа набула своїх генетичних особливостей.

Pinngortitaleriffik – Greenland Nature Institute

Pinngortitaleriffik – Greenland Nature Institute

“В Арктиці є багато інших фіордів, які ще не вивчені докладно, і де у кільчастих нерп також можуть бути локально вироблені нові генетичні варіанти”, – зазначає Руне Дітц, професор кафедри екологічних наук Орхуського університету, який також брав участь у дослідженні.

Раніше вчені знайшли у Китаї новий вид їжаків.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *