Нові зірки – вчені відкрили ще один пульсар та туманність Потору

Астрономи відкрили ще один пульсар та пов'язану з ним туманність

© arxiv.org Виявлену туманність назвали на честь маленької австралійської тваринки.

Група астрономів з Університету Західного Сіднею в Австралії разом із колегами з інших країн заявили, що виявили новий пульсар та пов’язану з ним туманність, передає Phys.org.

Відкриття зробили за допомогою Австралійського квадратно-кілометрового масиву (ASKAP), а також радіотелескопів MeerKAT та Parkes.

Нову “туманність з вітром пульсара” (PWN) вчені назвали “Потору” (Potoroo), на честь невеликої сумчастої тварини, яка мешкає в Австралії.

Пульсар, який живить цю туманність, отримав назву PSR J1638-4713. Це молода яскрава зірка (їй близько 24,000 років), з великою проєкційною швидкістю, що перевищує 1,000 км/с.

Потору демонструє характерну кометну морфологію як у радіо-, так і в рентгенівському діапазоні. Це говорить про те, що пульсар веде PWN і рухається з надзвуковою швидкістю.

“Для пульсарів, які рухаються з надзвуковими швидкостями, виникаючий тиск перетворює PWN на ударну хвилю. Цей процес обмежує пульсарний вітер у напрямку, протилежному руху пульсара, формуючи хвіст, схожий на комету”, – пояснюють вчені.

Згідно з дослідженням, Potoroo знаходиться від нас на відстані не менше 32,500 світлових років, її радіорозмір становить близько 68,5 світлових років, а рентгенівський розмір, ймовірно, у 10 разів менший. Таким чином, припускається, що у Potoroo – найдовший із відомих зараз PWN-радіослідів.

Раніше космічне агентство NASA опублікувало знімок зіркового скупчення NGC 2264, яке нагадує різдвяну ялинку, прикрашену вогниками.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *