Нові види тварин – в Азії знайшли представників виду м’якошерстий їжак

М'якошерстні їжаки: вчені відкрили ще п'ять видів

© Quentin Martinez Кількість відомих науці видів м’якошерстих їжаків зросла до семи.

Вчені виявили в Південно-Східній Азії п’ять нових видів м’якошерстих їжаків, передає The Guardian.

Два види виявилися абсолютно новими для науки, а три були зведені до рангу підвидів.

Нові види виявили в ході аналізу ДНК та зовнішнього вигляду 232 тварин, зібраних у ході польових робіт, а також дослідження 85 зразків тканин із 14 музейних колекцій в Азії, Європі та США, вік яких становить понад 10 років.

Арло Хінклі, провідний автор дослідження зі Смітсонівського національного музею природної історії та Севільського університету, каже, що дослідження може допомогти урядам та іншим організаціям більш ефективно розподіляти пріоритети у фінансуванні охорони природи для захисту біорізноманіття.

М’якошерстні їжаки – це невеликі ссавці, що належать до сімейства їжакових, у яких довга гостра мордочка і швидше пухнасті, ніж колючі голки. Вчені асоціюють їх із сумішшю миші та землерийки з коротким хвостом. Вони можуть бути активними як вдень, так і вночі, і харчуються комахами та іншими безхребетними, а також фруктами.

Один з нових видів, що володіє особливо довгими іклами, отримав назву H. macarong (в’єтнамською це слово означає “вампір”). У нього темно-коричневе хутро, довжина близько 14 см, і він є ендеміком південного В’єтнаму.

Ще один вид, H. vorax, трохи менше – 12 см у довжину, у нього темно-коричневе хутро, чорний хвіст і дуже вузька мордочка. Цей вид мешкає лише на горі Леусер на півночі Суматри.

Раніше в Азії також відкрили новий вид їжаків під назвою “Східний лісовий їжак” (Mesechinus orientalis).

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *