Наземний дрон – всюдихід Мул розміновує Харківщину

Електричний наземний дрон-всюдихід допомагає в розмінуванні Харкова

© Keep Robotics Він може проїхати 80 кілометрів із вагою до 400 кілограм.

Київські military-tech-розробники з компанії Keep robotics на під час конференції iForum презентували електричний вантажний всюдихід «Мул», який здатен допомогти Збройним силам України під час розмінування територій. Розробка вже працює у Харкові.

Над розробкою почали працювати восени 2022 року, пише dev.ua.

Під час технологічного форуму члени команди Keep robotics продемонстрували вже другий екземпляр «Мула», і, за словами представника, в роботі вже є третій дрон-всюдихід.

У залежності від умов на одному заряді «Мул» здатен проїжджати близько 60-80 кілометрів і перевозити на собі до 400 кілограмів ваги. Окрім того, завантажений всюдихід може долати перешкоди до 20 сантиметрів.

Наразі вартість одного всюдихода оцінюється близько 6000 доларів. За інформацією представників компанії, перший всюдихід українські військові вже застосовують для розмінування у Харкові.

За попередніми розрахунками, площа замінованих територій України складає 174 тисячі квадратних кілометрів. Водночас міжнародні партнери планують надати Україні понад 244 мільйони доларів на потреби гуманітарного розмінування, а також передати додаткову техніку для проведення відповідних робіт. Зокрема Литва заявила про початок формування міжнародної коаліції, яка допоможе із розмінуванням українських територій.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *