Наскельні малюнки на Мадагаскарі показали зв’язок острова з Єгиптом та Борнео

Вчені виявили «унікальні» печерні малюнки на Мадагаскарі, які показують зв'язок з Єгиптом

Малюнки знайшли у печері на Мадагаскарі © David Burney Це перші свідчення образотворчого мистецтва на острові.

Вчені знайшли у печері Андріамамело на заході Мадагаскару унікальні доісторичні наскельні малюнки. Девід Бьорні з Університету Гаваїв, це перші свідчення образотворчого мистецтва, що відображає природу з фігурами, схожими на людей та тварин, які були знайдені на острові. Відкриття також містило деякі натяки на культурні зв’язки давнини, повідомляє Live Science.

За словами Бьорні, деякі сцени пов’язані з релігійними віруваннями єгиптян періоду Птолемеїв (300–30 рр. до зв. е.). Інші символи на них вказали на зв’язок з ефіопським та арабським світом. Крім того, переважна символіка та мотиви нагадували стиль наскального мистецтва Борнео, вік якого перевищує 2000 років.

На малюнках також були зображені щонайменше три вимерлі тварини Мадагаскару: гігантський лемур-лінивець, птахи-слони та гігантська черепаха. Протягом багатьох років вчені вважали – надалі це було підтверджено – що мова та культура Мадагаскару сягають корінням у стародавні зв’язки з Борнео.

Дослідники зробили цифрові копії та малюнки від руки 72 об’єктів наскельного мистецтва. Вони були намальовані чорним пігментом і зображали 16 тварин, шість людських фігур, два гібриди людини та тварини, два геометричні символи, 16 М-подібних символів та інші візерунки.

На зв’язки з Єгиптом натякають вісім основних зображень, включаючи сокола (Гора); бога з головою птаха Тота; богині Маат і дві постаті людино-тварин, схожих на Анубіса — давньоєгипетського бога, який зазвичай зображується у вигляді людини з собачою головою.

Що означав М-символ, вчені не знали. Після пошуку за відомими алфавітами, вони припустили, що вони ідеально відповідають лише одній — літері «хот» (ሐ) у стародавньому ефіопському амхарському алфавіті, що вимовляється як «ха».

Цей символ був виявлений також у наскальному мистецтві Борнео, але не зустрічався в жодному іншому печерному чи наскельному мистецтві у всьому Індо-Тихоокеанському регіоні. У деяких австронезійських мовах (мовна сім’я, що тягнеться від малагасійської на заході до далеких Гавайських островів і Рапа-Нуї в Тихому океані) слово «ха» означає «дихання життя».

Раніше турист Тормод Ф’єдл виявив у Норвегії піктограми бронзової доби. Він помітив незвичайні кольори на скелі поряд із місцем, куди його родина вибралася для відпочинку.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *