Мозок людини – вчені розробили докладний атлас

Вчені склали докладний атлас людського мозку

© unsplash.com/jessedo81 Встановлено, що людський мозок містить щонайменше 3 тисячі типів клітин.

Вчені представили найбільш докладний атлас людського мозку у вигляді каталогу з більш ніж 3 тисяч типів клітин мозку, які відповідають за емоції, мислення, пам’ять та хвороби, передає The Washington Post.

Робота є частиною ініціативи Brain Research Through Advancing Innovative Neurotechnologies (BRAIN) з розробки інструментів та технологій для розуміння та картування людського мозку, на яку уряд США виділив 3 мільярди доларів.

Результати дослідження, опубліковані в 21 статті в різних журналах, починають відкривати “чорну скриньку” мозку, надаючи первісний список деталей найскладнішого органу, який коли-небудь вивчали вчені.

“Чим довше ми цим займаємося, тим дивовижнішим для мене є те, що наш геном здатний виробляти таку різноманітність клітин у мозку”, – сказав Сет Амент, науковий співробітник Інституту геномних наук при Медичній школі Університету Меріленда, який працював над дослідженням запалення.

Згідно з наведеними даними, типи клітин, з яких складається мозок людини, схожі на ті, з яких складається мозок інших приматів. Це дозволяє припустити, що саме відмінності у поєднанні цих типів клітин та в активності всього кількох сотень генів допомагають пояснити складні когнітивні здібності, якими володіє людина. Робота також дає уявлення про те, як ці методи можуть бути використані для детального вивчення того, як змінюється людський мозок з плином часу, наскільки сильно відрізняються один від одного стандартні мізки дорослих людей і як мозок, що розвивається, стає вразливим для таких складних розладів, як аутизм і шизофренія.

Раніше для візуалізації мозку використовувалися такі методи сканування як магнітно-резонансна томографія (МРТ). Хоча сканування мозку може надати неоціненну допомогу в постановці медичного діагнозу – наприклад, виявити пухлину мозку, воно, як правило, не дозволяє візуалізувати щось розміром менше 1 мм, пояснює New Scientist.

Новий атлас дозволяє аналізувати мозок у набагато меншому масштабі, визначаючи типи клітин, взятих із більш ніж 100 різних областей мозку, залежно від виду та віку донорів.

Раніше вчені з’ясували, що космічні польоти тривалістю шість місяців і більше негативно впливають на мозок астронавтів.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *