Людський язик може бути унікальним, як відбиток пальця – дослідження

Язики людей можуть бути унікальними, як відбитки пальців – вчені

© unsplash.com/elliottnep Це може стати ще одним способом ідентифікації.

Перший в історії науки аналіз 3D-зображень сосочків на язиках людей, проведений штучним інтелектом, показав, що у кожного “відбиток язика” унікальний, заявили вчені з Единбурзького університету в статті, опублікованій у науковому журналі Scientific Reports.

Дослідники навчили комп’ютерні моделі штучного інтелекту аналізувати тисячі мікроскопічних знімків окремих сосочків, зроблених із силіконових зліпків язиків 15 осіб, визначаючи їхній розмір, особливості та розташування.

Виявилося, що по одному сосочку можна передбачити стать і вік людини з точністю до 75%, а конкретну людину можна було визначити з 15 учасників дослідження з точністю близько 48% (точність випадкового передбачення склала б всього 6.66%).

Вчені також підкреслюють, що людське сприйняття їжі визначається не тільки хімічним, а й механічним відчуттям смаку, тобто текстурою, що сприймається ниткоподібними сосочками – наприклад, при вживанні шоколаду.

Хоча отримані результати ще потрібно підкріпити масштабнішими дослідженнями, вони дали надію на нові можливості:

  • додатковий метод ідентифікації людей;
  • глибше розуміння, чому деякі люди люблять одні продукти більше, ніж інші;
  • матеріал для майбутніх досліджень зв’язку особливостей рецепторів язика з розвитком деяких хвороб;
  • розробка більш здорових, персоналізованих альтернатив деяким шкідливим продуктам, якими люди з певними особливостями структури епітелію язика надмірно захоплюються через “просто приємні відчуття в роті”.

У 2019 році вчені з Корнельського університету виявили у мозку область, яка відповідає за розрізнення смаків їжі, чим довели, що в цьому процесі бере участь не лише язик.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *