Ліки зможуть тестувати на body-on-chip, щоб не проводити досліди на тваринах

Винайдено пристрій для тестування ліків, щоб припинити досліди на тваринах та людях

© The Guardian Новий пристрій також може прискорити доступ пацієнтів до нових ліків.

Вчені з Единбурзького університету винайшли пластиковий пристрій, який імітує роботу ключових внутрішніх органів людини і на якому можна тестувати нові ліки, позбавивши цієї долі тварин і людей, розповідає The Guardian.

Надрукований на 3D-принтері пристрій складається з п’яти відсіків, що імітують людське серце, легені, нирки, печінку та мозок. Між ними пролягають канали “кровоносної системи”, по яких можна перекачувати нові ліки.

Винахід заснований на технології “тіло на чипі” (body-on-chip) і використовує позитронно-емісійну томографію (ПЕТ) для отримання детальних 3D-зображень, що показують, що відбувається всередині крихітних органів. ПЕТ-зображення дозволяють вченим перевіряти, зокрема, чи рівномірний потік ліків, що тестуються.

“Платформа абсолютно гнучка і може стати цінним інструментом для дослідження різних захворювань людини, таких як рак, серцево-судинні захворювання, нейродегенеративні та імунні”, – говорить Ліам Карр, винахідник пристрою.

The Guardian

Доктор Адріана Таварес з Единбурзького центру серцево-судинних наук (CVS) додає, що об’єднання п’яти органів в одному пристрої допоможе ефективно вивчати, як нові ліки здатні впливати на весь організм пацієнта, а не лише на один орган.

“Цей пристрій демонструє справді великий потенціал для скорочення великої кількості тварин, які використовуються у всьому світі для тестування ліків та інших речовин, особливо на ранніх стадіях, коли лише 2% з’єднань проходять через конвеєр відкриттів”, – каже вчена.

До того ж, за її словами, новий вид тестування ліків може значно знизити вартість відкриття нових препаратів, прискорити їхнє впровадження та покращити наше розуміння системних ефектів людських захворювань завдяки використанню моделей, які є більш репрезентативними для біології людини, ніж тваринні моделі.

Пристрій “тіло на чіпі” розроблено в рамках проєкту британського Національного центру із заміни, удосконалення та скорочення використання тварин у дослідженнях (NC3Rs) та за додаткового фінансування компанії Unilever.

Раніше вчені винайшли ШІ-лазер, який може замінити стетоскоп.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *