Лабіринт ночі на Марсі – як виглядає система долин – фото, відео

Лабіринт ночі: ESA показало унікальну структуру на Марсі

Такий вигляд має Лабіринт ночі на Марсі © European Space Agency Система долин тягнеться на 1190 кілометрів.

Європейське космічне агентство опублікувало відео Лабіринту ночі – унікальної системи глибоких та крутих долин на Марсі, яка тягнеться на 1190 кілометрів. Як повідомляється на сайті агентства, вона розташовується між Долиною Марінера – марсіанським Великим каньйоном – і найбільшими вулканами Сонячної системи, що знаходяться в регіоні Тарсіс.

Агентство опублікувало відео, що візуалізує політ над східною частиною Лабіринту ночі. Воно було зняте стереокамерою високої роздільної здатності (HRSC) апарату Mars Express.

На ньому, зокрема, можна побачити характерний «грабень» – частину кори, яка опустилася відносно навколишньої породи. За формування таких структур відповідальна вулканічна активність сусіднього регіону Тарсіс. Вулканізм став причиною того, що великі ділянки марсіанської кори вигнулися вгору, розтягнулися і зазнали тектонічної напруги, що призвело до її витончення, утворення розломів та опускання.

Найвищі плато, що знаходяться тут, – це початковий рівень поверхні, до обвалення великих фрагментів. Ширина каньйонів і долин, що перетинаються, в регіоні досягає 30 кілометрів, а глибина – до шести. У багатьох місцях можна побачити гігантські зсуви, що покривають схили і дно долини, тоді як на інших схилах долини видно великі дюнні поля, створені пісками, які зносять марсіанські вітри як вниз, так і вгору схилом.

Раніше марсохід Perseverance зміг зняти на відео пилового диявола – стовп з пилу, що обертається, який виникає на Червоній планеті.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *