Космонавти РФ, США, ЄС, та Японії вирушили на МКС на ракеті SpaceX

NASA і SpaceX відправили на МКС команду космонавтів з США, ЄС, Японії та Росії

© Official SpaceX Photos/flickr «Напруженість на Землі не вплинула на поточну співпрацю країн у космосі», – не перший раз заявили у NASA.

Четверо космонавтів із США, ЄС, Японії та Росії вранці 26 серпня відправились на борту ракети SpaceX до Міжнародної космічної станції, розпочавши місію Crew-7, яка триватиме більше шести місяців, передає CNN.

Після досягнення орбіти капсула Crew Dragon від’єдналася від ракети Falcon 9, почавши самостійний похід по орбіті. Космічний корабель понад 24 години буде обережно наближатися до космічної станції, яка обертається на висоті близько 420 кілометрів над поверхнею Землі.

Семеро інших космонавтів, які працюють на МКС із березня, протягом п’яти днів будуть передавати справи новій команді.

Crew-7 є восьмим польотом NASA та SpaceX у рамках програми комерційних екіпажів агентства, яка доставляє астронавтів на космічну станцію з моменту першої місії SpaceX з екіпажем у 2020 році.

Що досліджуватиме місія Crew-7:

  • потенційний ризик розповсюдження бактерій і грибків під час космічних місій за присутності людини, наприклад, шляхом викиду мікроорганізмів з вентиляційних отворів космічної станції у космічний вакуум;
  • відмінності сну в умовах мікрогравітації порівняно з Землею шляхом аналізу мозкових хвиль астронавтів, коли вони дрімають;
  • утворення біоплівок у стічних водах на космічній станції, що може стати ключовим для пошуку кращих способів переробки води для пиття та гігієни під час перебування в космосі (астронавти вже давно використовують перероблений піт і сечу, щоб пити й приймати душ на станції).

Костянтин Борисов став третім космонавтом російського космічного агентства «Роскосмос», який здійснив політ на космічному кораблі американського виробництва в рамках угоди про обмін місцями, підписаної між NASA та «Роскосмосом» у 2022 році.

Crew Dragon від SpaceX і російський «Союз» наразі є єдиними транспортними засобами, здатними перевозити астронавтів на космічну станцію та назад, хоча NASA сподівається представити іншого постачальника в найближчі місяці. Очікується, що Boeing Starliner, який, як і SpaceX, бере участь у програмі комерційного контрактування екіпажу NASA, запрацює протягом наступного року після багатьох років затримок.

Нагадаємо, 19 серпня російський космічний апарат “Луна-25” впав на Місяць після того, як у нього відмовили двигуни, що поклало край першій за 47 років спробі. Докладніше про цей провал читайте у статті Петра ГерасименкаКосмічне фіаско Кремля“.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *