Космічне сміття – вчені запропонували новий спосіб відстеження небезпечних фрагментів на орбіті

Космічне сміття, що зіштовхується, видає «шум», який можна почути з Землі

Космічне сміття видає “шум”, який можна засікти із Землі © NASA І він може допомогти вченим стежити за хмарою, що росте, уламків на орбіті планети.

Вчені заявили про те, що зіткнення космічного сміття на орбіті змушують крихітні шматочки видавати звуки, які можна зафіксувати з Землі. І цей «шум» може допомогти дослідникам стежити за хмарою сміття, що росте, на орбіті нашої планети, повідомляє Space.com.

За даними Європейського космічного агентства (ESA), станом на листопад 2023 року світові мережі космічного спостереження відслідковували близько 35610 об’єктів космічного сміття розміром більше 10 сантиметрів. Це старі супутники, використані ступені ракет та фрагменти, що утворилися внаслідок орбітальних зіткнень.

Але ці об’єкти, що відстежуються, – тільки верхівка айсберга. Вважається, що навколо Землі на величезних швидкостях обертаються мільйони об’єктів діаметром від 1 до 10 сантиметрів. За оцінками ESA, кількість об’єктів менш ніж сантиметр на орбіті нашої планети може досягати 130 мільйонів. Вони надто маленькі, щоб їх можна було виявити за допомогою наземних радарів та радіотелескопів. Разом з тим, вони можуть завдати істотних збитків супутникам, що працюють, якщо вдарять по них.

Новий метод, розроблений дослідниками з університету Мічигану, може допомогти вирішити цю проблему.

Використовуючи комп’ютерне моделювання, вчені виявили, що коли два об’єкти стикаються на величезних швидкостях, які можуть сягати 30 тисяч кілометрів на годину, вони виробляють електричні сплески, які можуть бути виявлені наземними радіотелескопами.

Оскільки космос величезний, об’єкти стикаються не так часто. Але щоразу, коли таке зіткнення відбувається, вони заряджаються електрично. А коли два заряджені об’єкти наближаються один до одного, вони виробляють іскри. Дослідники порівнюють цей ефект зі статичною електрикою, що виникає при терті певних типів матеріалів один об одного.

Вчені визнають, що такі сигнали тривають зовсім недовго і дуже слабкі. Але, на їхню думку, доопрацювання методу може допомогти відслідковувати невидимі, але небезпечні крихітні шматочки космічного сміття, які літають довкола нашої планети.

Нагадаємо, у грудні минулого року NASA довелося відкласти вихід своїх астронавтів у відкритий космос, через шмат космічного сміття, який підійшов небезпечно близько до МКС. Це був фрагмент розгінного блоку “Фрегат”, який пролетів на відстані лише 400 метрів від станції.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *