Конкурс ШІ-фотографій дискваліфікував знімок, зроблений фотографом-людиною – фото

Конкурс ШІ-фотографій дискваліфікував фотографа, який презентував справжній знімок

Фотографію зробив справжній фотограф © Miles Astray Він посів третє місце із фотографією фламінго.

Журі конкурсу фотографій, створених штучним інтелектом (ШІ), дискваліфікувало одного із учасників. Причина дискваліфікації полягає в тому, що це справжній знімок зроблений фотографом, а не зображення, згенероване ШІ, повідомляє Ars Technica.

Премія 1839 Awards була заснована минулого року як спосіб «віддати належне фотографії як виду мистецтва». Переможців визначає журі, яке працює з фотографіями у The New York Times, Christie’s, Getty Images та іншими.

Як зазначається на сайті нагороди, фотографії, створені ШІ, були виділені в окрему категорію, щоб відокремити роботу творців все більш вражаючих зображень від «тих, хто використовує камеру як художній засіб». У правилах також наголошується, що для інших категорій організатори залишають за собою право вимагати доказів того, що зображення не було створено ШІ, а також докази прав власності на вихідні файли. Але, зважаючи на все, доказів того, що робота створена ШІ, не потрібно.

Завдяки цьому фотограф, відомий під псевдонімом Майлз Астрай, номінував свою роботу під назвою «Полум’я» у категорію фотографій, створених ШІ. Там вона спочатку увійшла до шортлиста, а потім посіла третє місце. Фотографія також отримала приз симпатій глядачів у категорії ШІ. Сам Астрай закликав своїх підписників у соціальних мережах проголосувати за неї.

Пізніше на своєму сайті фотограф розповів, що зробив знімок о 5-й ранку на Арубі. До об’єктиву його камери потрапив фламінго, який, начебто, втратив голову. Астрай сказав, що вніс фотографію до категорії штучного інтелекту, «щоб довести, що створений людиною контент не втратив своєї актуальності, що Мати-Природа та її людські інтерпретатори все ще можуть перемогти машину, і що творчість та емоції — це більше, ніж просто рядок цифр».

Нагадаємо, минулого року фотографія німецького художника Бориса Ельдагсена здобула нагороду премії Sony World Photography Award Всесвітньої організації фотографії. Пізніше виявилось, що знімок було створено за допомогою ШІ, а сам художник відмовився від нагороди.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *