Конкурент OpenAI – колишній співзасновник стартапу оголосив про створення власного проєкту

Співзасновник OpenAI оголошує про запуск стартапа-конкурента

© Генерація в Runwayml на запит ZN.UA Місяць тому Ілля Суцкевер пішов з компанії OpenAI.

Співзасновник OpenAI Ілля Суцкевер засновує конкуруючий стартап зі штучного інтелекту, зосереджений на «створенні безпечного суперінтелекту», пише Financial Times.

Про нову ініціативу він заявив лише через місяць після того, як залишив компанію зі штучного інтелекту після невдалої спроби  перевороту проти її виконавчого директора Сема Альтмана. 

У середу Суцкевер, один із найповажніших у світі дослідників штучного інтелекту, запустив компанію Safe Superintelligence (SSI) Inc, яка називає себе «першою в світі лабораторією SSI з однією метою і одним продуктом: безпечним суперінтелектом». 

Суцкевер є співзасновником стартапу разом із колишнім співробітником OpenAI Деніелом Леві та інвестором у сфері штучного інтелекту та підприємцем Деніелом Гроссом, який працював партнером у Y Combinator, інкубаторі стартапів у Кремнієвій долині, яким раніше керував Альтман. Гросс має частки в таких компаніях, як GitHub і Instacart, а також компаніях зі штучним інтелектом, включаючи Perplexity.ai, Character.ai і CoreWeave.

Інвестори SSI не розголошуються. Трійця заявила, що  єдиною метою компанії є розробка безпечного суперінтелекту — машинного інтелекту, який може замінити когнітивні здібності людини.

Схожу з SSI місію мала і OpenAI на момент її заснування в 2015 році – як некомерційна дослідницька лабораторія для створення надрозумного ШІ, який принесе користь людству. 

Хоча Альтман стверджує, що цей принцип досі є керівним принципом, компанія під його керівництвом перетворилася на бізнес, що швидко розвивається. 

Суцкевер і його співзасновники заявили, що фокус SSI означає відсутність відволікання на накладні витрати на управління або цикли продукту, а сама бізнес-модель означає, що безпека, та прогрес ізольовані від короткострокового комерційного тиску. 

У заяві додається, що штаб-квартири компанії будуть розташовані в Пало-Альто і Тель-Авіві. 

Суцкевер вважається одним із провідних дослідників ШІ у світі. Він відіграв важливу роль у першому лідерстві OpenAI на етапі зародження галузі генеративного штучного інтелекту — розробці програмного забезпечення, яке може генерувати мультимедійні відповіді на людські запити. 

Оголошення про його відхід від OpenAI з’явилося після періоду хвилювань у провідній групі штучного інтелекту, які стосувались  суперечок щодо керівництва та безпеки. 

У листопаді директори OpenAI, серед яких на той час був Суцкевер, неочікувано звільнили Альтмана з посади виконавчого директора. Цей крок шокував інвесторів і персонал і зрештою Альтман повернувся у компанію.

Після невдалого перевороту Суцкевер залишався в компанії ще кілька місяців, але у травні залишив її.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *