Комета Галлея – 1P/Halley наблизиться до землі у 2061 році

Комета Галлея почала рух до Сонця: коли її стане видно з Землі

Зображення ілюстративне © NASA Комета пройде повз Землю 19 червня 2061 року.

9 грудня комета Галлея почала рух від дальнього кінця своєї орбіти назад до Сонця. У 2061 році жителі Північної півкулі зможуть побачити яскраву комету у ранковому небі, повідомляє Space.com.

Комета 1P/Halley рухається навколо Сонця по сплющеній еліптичній орбіті. Небесне тіло наближається до Сонця, а потім віддаляється далеко за зовнішні межі Сонячної системи. 

9 лютого 1986 року комета досягла перигелію (найбільшого наближення комети до Сонця). У суботу 9 грудня 2023 року о 01:00 за Гринвічем (03:00 за Києвом) комета Галлея досягла афелію — дальнього кінця своєї орбіти, у найвіддаленішій точці від Сонця за 5,26 мільярда кілометрів від нього. Востаннє 1P/Halley була у цій точці орбіти у квітні 1948 року. За другим законом Кеплера, небесне тіло рухається найшвидше, коли перебуває в перигелії, і найповільніше — в афелії. Як тільки Галлея пройде через афелій, її орбітальна швидкість почне поступово збільшуватися на шляху до Сонця.

Науковці зазначають, що 2061 рік стане дзеркальним відображенням останньої появи комети у 1986 році. Тоді комета перебувала на протилежному боці Сонця від Землі, але у 2061 році комета буде з нами на одному боці відносно Сонця. 1P/Halley виглядатиме щонайменше в 10 разів яскравіше, ніж 75 років тому. 

Раніше вчені повідомили, про зорепад з надзвичайно великою кількістю метеорів, який відбудеться 12 грудня 2023 року через залишки «алкогольної комети». 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *