Коли зароджується свідомість – свідомість може з’явиться вже до народження дитини

Свідомість може виникати ще до нашого народження – вчені

Свідомість може виникнути ще до народження дитини © tjsocoz/unsplash Свідомість все ще залишається «чорною дірою» неврології.

Група нейробіологів та філософів з Австралії, Німеччини та США заявила про те, що свідомість може зароджуватися у людини ще до народження. Такого висновку вони дійшли, проаналізувавши існуючу літературу на цю тему, повідомляє Science Alert.

Спостерігаючи за маленькими дітьми, легко зрозуміти, що в їхньому мозку відбувається якась робота. Але якщо відмотати час назад, до перших днів життя новонародженого чи ще далі – до існування в утробі, присутність свідомості стає не такою очевидною.

Визначення свідомості – це філософське завдання. Вченим важливо зрозуміти, коли мережа нейронів, що розвивається, стає достатньо складною для того, щоб не тільки почати відчувати, а й сприймати своє оточення.

Деякі дослідники вважають, що свідомість розвивається за кілька місяців після народження, незадовго до закінчення першого року життя. Інші вважають, що свідомість виникає вже невдовзі після народження.

Щоб систематизувати існуючі знання з цього питання, Тім Бейн з Університету Монаша та його колеги з різних країн вивчили існуючу літературу, присвячену темі появи свідомості.

Згідно з висновками вчених, є достатньо доказів того, що свідомість виникає задовго до народження людини. Але при цьому свідомість залишається «чорною дірою неврології». Дослідники досі не мають інструментів, які можуть допомогти відрізнити усвідомлену дію від несвідомого рефлексу. Вчені не до кінця розуміють, як це працює в зрілому мозку, не кажучи вже про мозок дітей, який все ще формується.

Автори нового дослідження надали чотири лінії доказів, які дозволяють говорити про формування свідомості ближче до народження дитини. Вони включають розвинені зв’язки в мозку, показники уваги, дослідження, що включають інтеграцію інформації від різних органів чуття, а також фізичні маркери, які беруть участь у подиві та переорієнтації уваги.

«Наші результати показують, що новонароджені можуть інтегрувати сенсорні та когнітивні реакції, що розвиваються, у послідовний свідомий досвід, щоб розуміти дії інших і планувати свої власні реакції», — каже лондонський психолог Трініті-коледжу Лоріна Насі.

Це не означає, що свідомість «включається» відразу після народження. Разом з тим, вчені говорять про досвід, що поступово прокидається, який розвивається в міру злиття синапсів, почуттів і побудови моделей пізнання.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *