Київстар отримав офіційний дозвіл на тестування обладнання щодо реалізації 5G – зв’язку

В Україні вперше починається тестування обладнання 5G–зв'язку

© НКЕК/facebook.com Ще у листопаді 2023 року один з операторів мобільного зв‘язку звернувся із такою пропозицією

Один з операторів мобільного зв’язку в Україні отримав дозвіл на початок тестування технологічного обладнання для організації 5G – зв’язку. Відповідне рішення ухвалив регулятор – Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку. відповідний запит задоволений для компанії Kyivstar.

Як пояснили в НКЕК, нова технологія активно впроваджується в інших країнах та пропонує приватним користувачам та бізнесу значно вищу швидкість передачі даних, меншу затримку та більшу пропускну здатність, ніж 4G.

“За результатами успішного короткострокового випробування Kyivstar надіслав звіт про випробування радіотехнології базового стандарту 5G NR, що підтверджує готовність ядра основної пакетної мережі «Київстар» до майбутнього швидкого розгортання мережі 5G з архітектурою NSA (Non Stand Alone) для пілотної або комерційної експлуатації”, – повідомляють експерти НКЕК.

Проведення випробування підтвердило за інформацією регулятора очікувані значення щодо швидкості передачі даних на смартфонах та можливість надання послуг високошвидкісного інтернет-зв’язку.

У 2021 році Київстар вважав, що досягнення 20-25% проникнення нової системи зв’язку є максимальним досяжним рівнем. водночас найшвидше технології розвивається в Китаї та США, значно повільніше у більшості країн Європи.

Що потрібно для підключення до мережі нового рівня?

Для підключення до мереж 5 покоління потрібно смартфон чи модем, що підтримує технологію. Більшість стандартних нових моделей смартфонів та флагманських версій, вже мають відповідну підтримку. ключова перевага цієї системи зв’язку – можливість використовувати значно більший ресурс для передачі та прийому даних, що можуть працювати як комунікатор із технологіями штучного інтелекту чи передачі великої кількості мультимедійної інформації.

Раніше оператор мобільного зв’язку lifecell у 2023 році оголосив про надання можливості користуватися 5G-зв’язком абонентам у роумінгу в деяких країнах. Абоненти lifecell можуть користуватися 5G-зв’язком в Болгарії, Австрії, Фінляндії та Домініканській Республіці, якщо їхні гаджети підтримують цей стандарт.

22 лютого 2024 року у США по всій території були зафіксовані перебої в роботі мобільного зв’язку. Найбільше скарг (десятки тисяч) отримав спеціалізований сайт з відстеження перебоїв у роботі Downdetector.com від користувачів послуг оператора AT&T. На телефонах їхніх клієнтів відображалося повідомлення SOS і вони не могли здійснювати дзвінки або отримувати доступ до інших послуг.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *