Календар стародавніх китайців знайшли в гробниці, він пов’язаний з Гань-чжі

В одній із гробниць Китаю знайшли 2000-річний

© Chongqing Cultural Relics and Archaeology Research Institute / 重庆市文物考古研究院 За словами археологів, у Китаї раніше не знаходили настільки давніх календарів.

Набір дерев’яних табличок, що становлять астрономічний календар, та інші артефакти знайшли у 2000-річній гробниці, розташованій у китайському районі Вулун, передає Live Science.

На кожній з 23 дерев’яних дощечок шириною близько 2.5 см і довжиною 10 см зображено китайський ієрогліф, що відноситься до “Гань-чжі”, або “Десяти небесних стволів і 12 земних гілок” – традиційного китайського астрономічного календаря, створеного за часів династії Шан, яка правила з 1600 до 1045 року до нашої ери.

Один із листків міг представляти поточний рік, а решта 22 могли використовуватися для позначення будь-якого конкретного року в стародавньому календарі.

Кругові отвори по краях кожного листа свідчать, що вони були пов’язані разом.

Однак поки що не зовсім ясно, як саме функціонував набір календарних дерев’яних листів.

Вчені зазначають, що це перший випадок, коли подібні предмети було знайдено у стародавній гробниці, хоча практика написання ієрогліфів на смужках дерева чи бамбука була поширена у Китаї ще до винаходу паперу.

Керівник дослідження Хуан Вей заявив, що у гробниці також було понад 600 культурних артефактів, включно з чашами, коробками, глеками та тарілками. Крім того, в ній зберігалися бамбукові начиння та музичні труби, списи та кухонні триножники з міді, дерев’яні статуетки, а також гончарні та бронзові предмети.

Тим часом в Італії археологи знайшли давню карту зоряного неба.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *