Глобальне потепління – світ стрімко рухається до нового температурного рекорду

Світ долав критичну позначку глобального потепління рекордну кількість днів

Світ стрімко рухається до нового температурного рекорду © depositphotos/Aleutie 2023, швидше за все, стане найспекотнішим роком в історії спостережень.

Світ рухається до подолання важливої віхи глобального потепління зі швидкістю, яка турбує вчених, повідомляє ВВС. Приблизно третину днів у 2023 році середня температура на планеті була на 1,5 градуса Цельсія вище за доіндустріальний рівень.

Вважається, що перебування нижче за цей рівень у довгостроковій перспективі допоможе запобігти найбільш руйнівним наслідкам змін клімату. Але 2023, швидше за все, стане найспекотнішим в історії спостережень. А 2024 рік може бути ще спекотніше.

“Це ознака того, що ми досягаємо рівня, якого раніше не було”, – заявила Мелісса Лезенбі з Університету Сассекса.

У 2015 році в Парижі було підписано угоду, яка регулювала довгострокове підвищення глобальної температури в цьому столітті «значно нижче» двох градусів Цельсія, і прагнення утримати її в межах 1,5 градусів Цельсія.

Узгоджені межі відносяться до різниці між середніми глобальними температурами зараз і тим, якими вони були в доіндустріальний період, між 1850 та 1900 роками – до широкого використання викопного палива.

Встановлені Паризькою угодою межі не означають перевищення протягом тижня чи кількох днів. Навпаки, вони встановлені на 20-30 років. Цей довгостроковий показник потепління в даний час складає 1,1-1,2 градусів за Цельсієм.

Але чим частіше в окремі дні температура перевищує поріг 1,5 градуса Цельсія, тим ближче світ підходить до цієї позначки у глобальній перспективі.

Вперше таке перевищення спостерігалося у 2015 році, і з того часу ліміт неодноразово перевищувався, зазвичай на короткі проміжки часу. У 2016 році через сильний вплив Ель-Ніньо у світі спостерігалося близько 75 днів з температурою вище цієї межі.

Тепер же, як з’ясувала ВВС, дані Служби зміни клімату Copernicus показали, що станом на 2 жовтня в 86 днів 2023 року температура у світі була на 1,5 градуса Цельсія вищою за доіндустріальні значення. Тобто рекорд 2016-го був побитий задовго до кінця року.

Нагадаємо, Служба відстеження змін клімату Copernicus заявила про те, що середня глобальна температура вересня 2023 року мала рекорди з настільки вражаючою різницею, що експерти в галузі клімату досі не можуть пояснити цей феномен.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *