Гемініди 2023 – коли можна побачити пік – скільки метеорів буде видно

Сьогодні вночі можна побачити пік одного з найкрасивіших зорепадів року

Можна буде побачити до 120 метеорів на годину © NASA Очікується, що можна буде побачити до 120 метеорів на годину.

Середина грудня дарує жителям Землі нагоду побачити пік одного з найкрасивіших зорепадів року: метеорного потоку Гемініди. Як повідомляє Science Alert, пік зорепада очікується між пізнім вечором 13 грудня і досвітніми годинами 14-го.

Якщо вдасться знайти місце чистим небом без світлового забруднення, можна буде побачити до 120 метеорів на годину. Але варто пам’ятати, що Україна живе в умовах повномасштабного вторгнення Росії, в областях діє комендантська година, тому перебувати на вулиці в цей час заборонено.

Зорепад можна побачити з 19 листопада до 24 грудня, а його пік припадає на 13-14 грудня. Гемініди унікальні тим, що джерелом метеорного дощу є не комета, а астероїд.

Він відомий як 3200 Фаетон і був відкритий ще 1985 року. Він рухається орбітою, яка доставляє його до Сонця ближче, ніж Меркурій, а потім знову віддаляє за орбіту Марса. Кожної середини грудня матеріал астероїда перетинає орбіту Землі, породжуючи метеорний потік Гемініди.

Як побачити зорепад

Гемініди названі на честь сузір’я Близнюків, яке є їх радіантом, тобто точкою, з якої «зірки, що падають», виходять на небі. Щоб побачити зорепад, необхідно подивитися на нічне небо близько другої години ночі, у цей час Близнюки повинні бути високо над горизонтом.

Щоб повною мірою насолодитися видовищем, необхідно дати своїм очам близько 20 хвилин, щоб звикнути до темряви ночі.

Раніше вчені простежили за астероїдом Фаетон і помітили дивацтва в його поведінці. Швидкість обертання небесного тіла навколо своєї осі зростає на чотири мілісекунди на рік.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *