Доісторичні відбитки рук на стінах – вчені пояснили, чому на них не вистачає пальців

людей не вистачає пальців: чому” title=”На багатьох доісторичних відбитках рук людей не вистачає пальців: чому” />

Вчені вважають, що древні люди ампутували пальці © Jan Magne Gjerde/NIKU Мабуть, пальці рук ампутували під час релігійних ритуалів.

На багатьох відбитках рук доісторичних людей, які зустрічаються у всьому світі, не вистачає фаланг пальців. Канадські вчені, які проаналізували ці зразки палеомистецтва, припустили, що це відбувалося через те, що пальці ампутували під час релігійних ритуалів, повідомляє The Guardian.

У ході дослідження вчені вивчили малюнки віком 25 тисяч років, які були виявлені у Франції та Іспанії. На більш ніж 200 відбитків рук, зображених на них, відсутній хоча б один палець. У деяких випадках відсутній лише одна верхня фаланга, в інших – бракує кількох.

Раніше вчені пов’язували такі особливості стародавнього наскального живопису з творчим баченням або деякими проблемами, з якими стикалися древні люди, наприклад, обмороженням. Але тепер група дослідників на чолі з археологом професором Марком Коллардом з Університету Саймона Фрейзера у Ванкувері каже, що правда може бути набагато жахливішою.

“Є переконливі докази того, що цим людям могли навмисно ампутувати пальці під час ритуалів, спрямованих на отримання допомоги від надприродних істот”, – заявив Коллард. Він також додав, що ця практика не була характерною для одного регіону і не обмежувалася часом. Деякі спільноти і сьогодні практикують ампутацію пальців.

Коллард послався на народ дані з високогір’я Нової Гвінеї. «Там жінкам іноді відрізають один або кілька пальців після смерті близьких, зокрема синів чи дочок. Ми вважаємо, що європейці робили те саме за часів палеоліту, хоча конкретні системи вірувань могли бути іншими. Ми вважаємо, що це практика, яка не обов’язково була рутинною, але мала місце у різні періоди історії», – розповів він.

Коллард та його колеги висунули припущення про ампутацію пальців кілька років тому, але зіткнулися з критикою з боку інших вчених. Вони стверджували, що давні люди без окремих пальців не змогли б вижити у суворих умовах, які панували тисячоліття тому.

З того часу Коллард працював зі своєю аспіранткою Брі Макколі і змогли знайти більше свідчень, які б підтверджували припущення про ампутацію. У документі, представленому на конференції Європейського товариства еволюції людини, вони заявили, що їхнє останнє дослідження надало ще переконливіші докази того, що видалення пальців для умиротворення божеств пояснює зображення рук у печерах у Франції та Іспанії.

Ці малюнки можна розділити на два типи: відбитки та трафарети. При створенні відбитка людина поміщала руку в пігмент, а потім притуляла її до стіни. При виготовленні трафарету руку спочатку прикладали до стіни, а потім наносили поверх неї пігмент, створюючи її силует. У чотирьох основних регіонах виявлення малюнків спостерігалися руки із відсутніми пальцями.

Команда шукала докази ампутації пальців також і в інших спільнотах і змогла виявити понад 100 випадків, коли така практика застосовувалася. Вчені зазначають, що знайдені ними свідчення не обмежуються лише Європою. Чотири місця в Африці, три в Австралії, дев’ять у Північній Америці, п’ять у Південній Азії та одне у Південно-Східній Азії містять докази ампутації пальців.

Раніше вчені знайшли в печері Андріамамело на заході Мадагаскару унікальні доісторичні наскельні малюнки. Це перші свідчення образотворчого мистецтва, що відображає природу з фігурами, схожими на людей та тварин, які були знайдені на острові.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *