Дезінформація у Twitter – Маск отримує попередження

Єврокомісія закликає Маска боротися із дезінформацією про атаку ХАМАС у Х

© Getty Images У соцмережі розповсюджуються фейкові світлини.

ЄС виніс попередження Ілону Маску щодо розповсюдження у соцмережі  Х (раніше Twitter) дезінформації про атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема фейкові новини та старі зображення, які видаються за нові, повідомляє The Guardian.

Єврокомісар з питань внутрішнього ринку та послуг  Тьєррі Бретон звернувся до мільярдера листом та закликав забезпечити «швидку, точну та повну відповідь» і зв’язатися з Європолом, правоохоронним агентством ЄС, та відповідними правоохоронними органами упродовж 24 години.

«Після терористичних нападів ХАМАС на Ізраїль у нас є ознаки того, що ваша платформа використовується для поширення незаконного контенту та дезінформації в ЄС. Громадські засоби масової інформації та організації громадянського суспільства широко повідомляють про випадки підроблених і маніпуляційних зображень і фактів, які поширюються на вашій платформі в ЄС, зокрема перероблені старі зображення непов’язаних між собою збройних конфліктів, або військові кадри, які насправді походять із відеоігор. Це явно неправдива або оманлива інформація», — наголошується в листі.

Бретон нагадав Маску, що йому слід вжити «пропорційних та ефективних заходів зменшення ризиків для громадської безпеки та громадянського дискурсу, які виникають через дезінформацію». 

Менше двох місяців тому в ЄС набули чинності нові норми, що регулюють вміст у соціальних мережах відповідно до Закону про цифрові послуги. Якщо Маск, власник X, не відреагує належним чином, йому може загрожувати штраф у розмірі 6% його доходу від X, або повне відключення платформи на території ЄС.

Ілон Маск заявляв, що Twitter поважатиме правила ЄС щодо модерації контенту, викладені в Законі про цифрові послуги.

Після зміни політики платформи аналітики зафіксували у Twitter активне збільшення кількості підписників російських, китайських та іранських державних ЗМІ.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *