Де вже виявили пластик – по всьому світу знаходять каміння із пластиком

Вчені стурбовані «камінням із пластику», що знаходять по всьому світу

Пластик вже проникає у каміння по всьому світу © unsplash/luckybeanz Вони називають це “катастрофою”.

Вчені заявили про виявлення каміння, яке містить штучний пластик, на всіх п’яти континентах, заселених людьми. За їхніми словами, це свідчить про проникнення пластикового забруднення у природний світ, повідомляє Futurism.

Камені, що містять пластик, було виявлено вздовж берегової лінії у 11 країнах світу.

“Наше недавнє дослідження було першим, в якому повідомлялося про відкриття пластистонів у внутрішньому регіоні, і першим, в якому повідомлялося про хімічний зв’язок між пластиком і каменем”, – заявив один з авторів дослідження Дейї Хоу, доцент кафедри навколишнього середовища в Університеті Цінхуа в Китаї..

Вперше вчені знайшли «пластигломерати» на пляжі Гаваїв майже 10 років тому.

«Розплавлений пластик, піщинки, уламки каміння, корали, мушлі та деревне сміття утримувалися разом після горіння багаття на пляжі Каміло, Гаваї, США. З того часу їх часто можна зустріти на пляжах як на островах, так і на материковому узбережжі», — пояснив Хоу.

За словами Хоу, такі камені можуть утворюватися не лише шляхом горіння пластику в багатті, а й внаслідок хвиль, які ударяються об прибережні камені, внаслідок чого пластик із води «прилипає» до них. Можливо також, що хімічне зв’язування, яке спостерігали вчені, може бути результатом сонячного опромінення, що окислило пластик.

У глобальному масштабі весь цей пластик може знизити мікробну різноманітність та виділяти мікропластик, який зрештою може потрапити до тіла людини та тварин. За словами Хоу, утворення таких «каменів із пластику» ставить під загрозу стабільність океану та здоров’я людей загалом.

Нагадаємо, у печері, яка була закрита від людей протягом 30 років, було виявлено високі концентрації мікропластику.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *