Curiosity знайшов чисту сірку на Марсі © NASA Марсохід виявив кристали сірки.
Камінь на Марсі розсипав цілий скарб, коли марсохід Curiosity випадково розчавив його, повідомляє Science Alert.
Ровер вагою 899 кілограмів пересувався скельною породою, коли розчавив її і вона розсипалася жовтими кристалами сірки. Хоча сульфати досить поширені на Марсі, вперше на Червоній планеті вдалося виявити сірку у її чистому вигляді.
Більше того, регіон, у якому зараз знаходиться Curiosity, канал Долини Гедіз, усіяний каменями, схожими на тей, який він розчавив. А це означає, що в деяких місцях Марса сірка може зустрічатися у великих кількостях.
«Знайти поле каміння із чистої сірки — це все одно, що знайти оазис у пустелі. Її там не повинно бути, тому тепер ми маємо це пояснити. Відкриття дивних та несподіваних речей робить дослідження планет таким захоплюючим», — заявив вчений проекту Curiosity Ешвін Васавада з Лабораторії реактивного руху NASA.
Сульфати – це солі, які утворюються, коли сірка, зазвичай у складній формі, поєднується з іншими мінералами у воді. Коли вода випаровується, мінерали змішуються і висихають, залишаючи сульфати. І ці сульфатні мінерали можуть багато розповісти про минуле Марса, наприклад, як вода вивітрювалася з часом.
Але чиста сірка утворюється лише за певних умов. І вважалося, що вони не спостерігалися в районі Марса, де Curiosity зробив відкриття.
Про геологічну історію Червоної планети відомо не так і багато. Але виявлення «шматків» сірки просто на поверхні свідчить про те, що таких білих плям набагато більше, ніж передбачалося.
Важливо розуміти, що сірка є важливим елементом життя. Зазвичай вона приймається у формі сульфатів і використовується для двох незамінних амінокислот, необхідних живим організмам для виробництва білків.
Про існування сульфатів на Марсі було відомо вже давно, тому нове відкриття не говорить нічого нового про можливість існування життя в минулому Червоної планети. Але нові відкриття показують нові матеріали, які в минулому могли бути використані для зародження життя тут.
Надалі вчені мають намір з’ясувати, як сірка у чистому вигляді могла з’явитися на Марсі. Можливо, це вимагатиме моделювання геологічних процесів у минулому Червоної планети.
Раніше вчені помітили ранкову паморозь, яка з’являється на деяких з найвищих гір Марса. Це гігантські вулкани, висота яких перевищує висоту Евереста втричі.