Чи можна контролювати розум на відстані – вчені розробили нову технологію

Вчені змогли

Вчені навчилися “керувати розумом” мишей © Northwestern University У мозок тварин вбудували спеціальні «перемикачі».

Вчені з Інституту фундаментальних наук (IBS) у Кореї заявили про те, що їм уперше у світі вдалося «контролювати розум» мишей на відстані. Вдалося їм це зробити завдяки комбінації генетики, наночастинок та магнітних полів, повідомляє Science Alert.

Як зазначає видання, миші з контрольованими «перемикачами» у мозку буквально «по клацанню пальця» були змушені поводитися так, як їм диктували дослідники. Зазначається також, що сама по собі технологія контролю розуму не нова. Разом з тим, зазвичай такі експерименти покладаються на громіздкі електроди, які буквально прив’язують суб’єкт до зовнішньої системи. Такі системи не лише вимагають хірургічного втручання для встановлення, а й обмежують можливості руху.

Вчені назвали нову технологію Nano-MIND, абревіатура від Magnetogenetic Interface for NeuroDynamics. Насправді «контроль розуму» це досить грубе визначення. Система надає дослідникам засіб дистанційної активації нейронних ланцюгів для низки дослідницьких додатків.

«Це перша у світі технологія, що дозволяє вільно управляти певними областями мозку за допомогою магнітних полів. Ми очікуємо, що вона буде широко використовуватися в дослідженнях для розуміння функцій мозку, складних штучних нейронних мереж, технологій двостороннього BCI [інтерфейс мозок-комп’ютер] і нових методів лікування неврологічних розладів», — заявив Джинву Чон, старший автор і директор Центру наномедицини IBS.

У ході свого дослідження вчені інтегрували іонні канали у цільові популяції клітин мозку у мишей. Їх можна було активувати магнітним способом за допомогою повороту крихітного приводу.

Щоб перевірити роботу своєї установки, вчені розробили три різні тести. Перший стосувався рецепторів, що беруть участь у складній поведінці годівлі та винагороди, вони знаходяться в латеральному гіпоталамусі, області, розташованій глибоко всередині самого ядра мозку. Під впливом магнітного поля група мишей із перемикачами на збуджуючих нейронах з’їдала лише половину їжі. Друга група зі штучно створеними гальмівними нейронами з’їдала вдвічі більше, доки магнітне поле було активно.

Латеральний гіпоталамус також містить шляхи, які відповідають за товариськість. Вчені поміщали мишу, яка брала участь в експерименті, в клітину з твариною, яку вона ніколи не бачила. Вони з’ясували, що за допомогою магнітного поля у піддослідної миші можна активувати доброзичливу поведінку.

Інший тест був націлений на ключові рецептори в так званій медіальній преоптичній ділянці, яка бере участь у батьківській турботі. Самки мишей з Nano-MIND інакше реагували на крики мишенят, більше поспішали до них і присідали над засмученими дитинчатами протягом тривалого часу.

Згодом розроблену технологію можна використовувати для лікування психічних розладів у людей, повертаючи людині контроль над розумом.

Раніше вчені заявили про те, що зміни клімату впливають на стан мозку та поведінку людей.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *