Бджоли в Британії можуть врятуватися від шершнів завдяки пристрою ШІ VespAI

У Британії створили пристрій для відстеження хижих шершнів із Азії, які нищать місцевих бджіл

© University of Exeter Азійські шершні (Vespa velutina), за словами вчених, уже захопили більшу частину материкової Європи.

Учені з Ексетерського університету винайшли систему VespAI на основі штучного інтелекту, яка приваблює шершнів і визначає, чи є комахи хижими видами з Азії, щоб потім відстежити і нейтралізувати їх, оскільки ці тварини стали загрозою існуванню британських медоносних бджіл: один азійський шершень може вистежити і з’їсти до 50 медоносних бджіл на день, пише The Guardian.

Пристрій приваблює шершнів на тканину, просочену привабливим для них кормом, і коли датчики руху фіксують підліт комахи, камера робить знімки, щоб визначити, чи є вона саме азійським шершнем. Якщо характеристики збігаються, пристрій надсилає сигнал тривоги оператору. Як правило, після виявлення безпечного джерела їжі шершні повертаються до нього, і завдяки цьому команда дослідників може відстежити його повернення в гніздо.

“Наша мета полягала в тому, щоб розробити економічно ефективний та універсальний пристрій, щоб ним могли користуватися всі – від урядів до окремих бджолярів”, – каже Томас О’Ші-Уеллер, співробітник Інституту навколишнього середовища та сталого розвитку в університетському містечку Пенрін у Корнуоллі.

Учені відзначають, що в деяких частинах Європи для виявлення шершнів використовуються пастки, але вони вбивають безліч місцевих комах і практично не впливають на чисельність азіатських шершнів. VespAI здатен відстежувати живих шершнів до гнізда, що підвищує шанси на акуратну нейтралізацію.

Систему протестували на острові Джерсі, де спостерігається велика навала азійських шершнів. 

Цього року команда розпочне розгортання додаткових прототипів у співпраці з урядом Великої Британії, Національним відділом бджіл, Британською асоціацією бджолярів та компанією Vita Bee Health.

Раніше українське МОЗ пояснювало, що робити, якщо вкусив шершень.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *