Атака на податкову службу РФ – українські хакери атакували ФНС РФ, вона не працює чотири дні

Кіберпідрозділи ГУР атакували податкову систему РФ, вона не працює вже чотири дні

Хакери ГУР атакували податкову службу РФ © depositphotos/SvetaZi У результаті атаки були ліквідовані файли, які забезпечували функціонування мережі податкової.

Кіберпідрозділи Головного управління розвідки Міністерства оборони України успішно атакували  податкову систему Росії. Під час операції їм вдалося проникнути в один з добре захищених ключових центральних серверів Фєдєральной налоговой служби (ФНС РФ), після цього – у понад 2300 регіональних серверів у Росії та на території тимчасово окупованого Криму, повідомляється у Telegram-каналі ГУР.

В наслідок успішної атаки на всі сервери завантажили шкідливе програмне забезпечення. Паралельно атакували й ІТ-компанію Office.ed-it.ru, яка обслуговувала податкову службу країни-агресорки.

«У результаті двох кібератак повністю ліквідовані конфігураційні файли, які роками забезпечували функціонування розгалуженої податкової системи РФ ― знищена уся база даних та її резервні копії (backup). Зв’язок між центральним офісом у Москві та 2300 російськими територіальними управліннями ― паралізований, як і між ФНС РФ та Office.ed-it.ru, що була для податкової дата-центром (банком даних)», – йдеться у повідомленні ГУР.

Там додали, що фактично йдеться про повне знищення інфраструктури одного з основних державних органів країни-агресорки, а також численних супутніх даних податкової за тривалий період. Відновити роботу своєї податкової росіяни намагаються протягом чотирьох днів, але безуспішно.

«За оцінками фахівців, параліч у роботі ФНС РФ триватиме щонайменше місяць. Водночас реанімація податкової системи держави-агресора у повному обсязі ― неможлива», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, зранку 12 грудня через хакерську атаку стався збій у роботі мобільного оператора «Київстар», термінів відновлення зв’язку там назвати не змогли. За словами президента компанії Олександра Комарова, головною метою цієї потужної атаки було руйнування інфраструктури оператора.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *