Апарат SLIM передав на Землю фотографії поверхні Місяця – фото

Японський апарат зробив знімки Місяця перед посадкою

Апарат SLIM зробив знімки поверхні Місяця © JAXA Посадка лендера має відбутися у січні.

Японський апарат Smart Lander for Investigating Moon (SLIM), який на Різдво прибув на орбіту навколо Місяця, передав на Землю перші знімки супутника нашої планети. На них можна побачити монохромні, але дуже детальні зображення поверхні, повідомляє Space.com.

SLIM зробив знімок незабаром після того, як успішно вийшов на місячну орбіту.

Апарат запустили 6 вересня разом із місією JAXA з рентгенівської візуалізації та спектроскопії (XRISM). Поки XRISM залишався на орбіті навколо Землі, виконуючи свою роботу з дослідження космічних джерел рентгенівського випромінювання, SLIM перейшов на еліптичну орбіту, облітаючи Місяць приблизно раз на 6,4 години.

Апарат довжиною 8,8 метра має здійснити посадку на Місяці 24 січня. Якщо приземлення SLIM на Місяць пройде успішно, Японія стане п’ятою країною після Радянського Союзу, США, Китаю та Індії, апарати яких успішно сіли на супутник Землі.

Нагадаємо, у серпні Індійська організація космічних досліджень заявила про успішну посадку на поверхню Місяця космічного апарату “Чандраян-3”. Після цього прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді заявив, що Індія має прагнути «нових та амбітних цілей», включаючи висадку астронавтів на Місяць до 2040 року.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *