Антитіла лам змогли вилікувати гастроентерит, нейтралізувавши норовірус

У лам знайшли антитіла, які можуть допомогти людям у боротьбі з вірусами

© unsplash.com/mocun Насамперед, відкриття може полегшити процес лікування гастроентериту.

Одне з антитіл, які виробляються в ламах для боротьби з інфекціями, виявилося ефективним у боротьбі з норовірусом, який викликає у людей захворювання гастроентерит, свідчать результати дослідження, проведеного вченими з Медичного коледжу Бейлора, передає Science Alert.

Норовірус провокує серед людей сотні мільйонів захворювань на рік, а також понад 200 тисяч смертей, причому в особливій групі ризику знаходяться немовлята та люди похилого віку.

Найчастіше людей атакує геногрупа норовірусу під назвою GII.4, яка періодично мутує в нові варіанти. У ході дослідження антитіла лами під назвою M4 (також: “нанотіла” через відносно маленькі розміри антитіл лам) змогли нейтралізувати штами даного вірусу.

M4 тестували на “міні-кишківнику” людини, вирощеному в лабораторії та зараженому вірусом GII.4.

Вчені припускають, що нанотіло M4 здатне визначати приховану “кишеню” в норовірусі, яка іноді відкривається для встановлення зв’язку з живими клітинами та їх зараження. M4, ймовірно, застрибує в цю відкриту кишеню, переводячи норовірус у більш нестабільний стан, що блокує передачу вірусу.

Дослідники сподіваються, що їхня робота виявиться корисною у боротьбі з існуючими та новими штамами норовірусу, а також допоможе краще зрозуміти динаміку вірусних частинок при розробці вакцин.

Раніше вчені вперше виявили явище, при якому вірус чіпляється в інший вірус.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *