ВМС: Чорноморський флот РФ змінив тактику, зарано говорити про зміну балансу сил

ВМС: Чорноморський флот РФ змінив тактику, зарано говорити про зміну балансу сил - Фото

Дмитро Плетенчук (Скриншот з відео)

Російське корабельне угрупування у тимчасово окупованому Криму залишається “досить великим”, говорити про зміну балансу сил не на користь окупантів зарано, заявив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук. Росіяни змінили тактику та застосовують у бойовому порядку лише ракетоносії “Калібрів”, розповів він в інтерв’ю LIGA.net для великого тексту про війну на морі.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

“Говорити, що баланс сил в Криму змінився не на користь противника поки що зарано. Угруповання залишається досить великим – понад 30 бойових кораблів, не рахуючи катерів та допоміжного флоту”, – сказав Плетенчук.

За його словами, важко казати, що змінився баланс сил, проте можна сказати, що в росіян змінилась тактика: окупанти застосовують у бойовому порядку лише платформи для запуску крилатих ракет типу “Калібр”, а решта кораблів фактично не бере участі у бойових діях.

“Чорноморський флот РФ розосередили між Новоросійськом та Феодосією. У Севастополі вони не почувають себе у безпеці. Севастополь залишається основною базою ЧФ РФ у Чорному морі. Завантаження “Калібрів” вони можуть робити тільки в цій базі. Відповідно, вона буде використовуватись і надалі – у них нема вибору. Вони просто там перебувають менше, ніж раніше”, – пояснив речник ВМС.

Він зауважив, що говорити про “вичавлювання” ЧФ РФ можна буде після того, як відбудеться вихід з Криму російських окупантів.

“Так, наносяться вогневі ураження по штабах, по пунктах управління, по системах ППО і стоянках кораблів. Це все відбувається в рамках загального плану”, – підсумував він.

  • Заступник міністра оборони Великої Британії Джеймс Гіппі заявив, що ЧФ РФ зазнав “функціональної” поразки, тому що змушений розійтися портами, де він “не впливатиме на Україну”.
  • Речник ВМС пояснив, що завдання “функціональної” поразки ЧФ РФ – сукупність дій багатьох складових Сил оборони й безпеки, які триватимуть.
  • Плетенчук заявив, що окупанти “вимушені ховатися” на морі, але списувати з рахунків ворога ще зарано.

Читайте також: У Севастополі підводний човен РФ міг зазнати катастрофічних ушкоджень, фото – союзники

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *