Росія вперше заявила про примусову зупинку судна, яке йшло до Ізмаїлу

Росія вперше заявила про примусову зупинку судна, яке йшло до Ізмаїлу - Фото

Фото: Marine Traffic / Сергій Кривенко

Міністерство оборони Росії стверджує, що у неділю, 13 серпня, о 6:40 ранку російський патрульний корабель “Василь Биков” зупинив у південно-західній частині Чорного моря для огляду судно, яке прямувало до українського порту Ізмаїл.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

У заяві відомства йдеться, що екіпаж суховантажного судна Sukru Okan під прапором Палау нібито не відреагував на вимоги російської сторони, тому для примусової зупинки судна з російського бойового корабля було відкрито попереджувальний вогонь з автоматичної стрілецької зброї.

Далі у повітря підняли гелікоптер Ка-29. Після переговорів з радіозв’язку капітан дозволив російським військовим зійти на борт суховантажного судна і провести огляд. Після завершення Sukru Okan продовжив рух.

Це вперше, коли Міноборони Росії заявляє про обстріл судна, яке йшло до українського порту.

На сайті Vessel Finder вказано, що Sukru Okan у цей час перебувало в міжнародних водах, а після цього різко взяло курс на внутрішні води Туреччини, а станом на 12 годин дня за київським часом знаходилось в водах Болгарії.

Росія вперше заявила про примусову зупинку судна, яке йшло до Ізмаїлу

  • У липні 2023 року Росія вийшла з Чорноморської зернової ініціативи й попередила, що вважатиме всі судна, які прямують в акваторії Чорного моря до українських портів, потенційними перевізниками військових вантажів.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *