Володимир Путін (Фото – ЕРА)
Російський диктатор Володимир Путін на пресконференції за підсумками свого дводенного візиту до Китаю прокоментував появу далекобійних американських ракет ATACMS на озброєнні України, констатувавши, що “війна є війна”. Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк відреагував на слова диктатора РФ – вважає, що той уже навіть не намагається маскувати справжні цілі нападу РФ на Україну.
Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube
На пресконференції Путіна запитали, наскільки серйозно ATACMS можуть змінити ситуацію, і як РФ реагуватиме.
Путін у відповідь заявив, що “звичайно, це завдає шкоди”, але запевнив, що РФ нібито зможе відбивати ці атаки.
Вчора у Повітряних силах ЗСУ вже прогнозували, що Росія брехатиме, що нібито збиває ATACMS, і пояснили, чому це малоймовірно.
Путін продовжив: “Війна є війна. Звичайно, я сказав, що вони [ATACMS] становлять загрозу, це зрозуміло. Але, що найголовніше, це кардинально взагалі не в змозі змінити ситуацію на лінії зіткнення. Неможливо”.
Він також сказав, що російські МІГ-31 починають “постійне патрулювання” над Чорним морем із ракетами “Кинджал”.
Подоляк заявив, що “прямі та недвозначні” слова Путіна “війна є війна” можна трактувати як те, що він остаточно припинив маскувати свої цілі та “публічно фіксує безумовний мотив злочину” – Росія масштабно вторглася з метою масових вбивств, тотальних руйнувань, захоплення територій.
“Цього достатньо, щоб усвідомити: немає жодних можливостей для компромісів, переговорів. Інакше це робить навмисні воєнні злочини легітимним та дієвим інструментом глобальної політики”, – заявив Подоляк.
- 17 жовтня 2023 року в ССО повідомили, що вночі в Бердянську та Луганську було знищено дев’ять вертольотів, частину ППО, арсенал та “десятки” росіян.
- Росіяни заявили про удар ATACMS. WSJ написало, що Україна справді запустила ATACMS, а у вечірньому відеозверненні президент підтвердив це.
- У Білому домі уточнили, що йдеться про ракети з дальністю стрільби до 165 км.
- За даними NYT, США передали Києву близько 20 ATACMS.
Читайте також: Гроза аеродромів. Україна вперше вдарила ATACMS: як це вплине на війну