Посол назвав аргументи на користь призупинення безвізу з Ізраїлем

Посол назвав аргументи на користь призупинення безвізу з Ізраїлем - Фото

Євген Корнійчук (фото – посольство України в Ізраїлі)

Питання про призупинення безвізу з Ізраїлем має прийматися на найвищому рівні. На користь такого рішення є декілька аргументів, розповів для матеріалу LIGA.net про проблеми україно-ізраїльських відносин посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Минулої осені, попри безпекові застереження, до Умані приїхали 23 000 паломників-хасидів, розповідає посол. Цього року їх очікується ще більше – і на нещодавній зустрічі українських послів в Ужгороді обговорювалося можливе призупинення туристичного безвізу з Ізраїлем, щоб взяти ситуацію під контроль.

Аргументів на користь такого рішення є декілька:

1. Безпека. Минулого року росіяни обстрілювали Умань напередодні та після святкування Рош Ха-Шана. Посол не виключає, що росіяни можуть і запустити ракети по скупченню людей, щоб потім звинуватити українців.

“Ми озвучували таку позицію: Ізраїль неодноразово відмовляв у продажі ППО для захисту українських цивільних – але, можливо, він захоче захищати своїх паломників. Ця позиція добре пройшла в ізраїльській пресі. Але жодної відповіді ми не отримали”, – пояснює дипломат.

2. Розпорошення сил в умовах війни. Для забезпечення порядку під час паломництва доведеться відволікати значні сили поліції, прикордонників, рятувальників, каже посол. До того ж Ізраїль припинив під час війни відсилати на допомогу свою поліцію.

3. Законодавчі заборони. В умовах воєнного стану в Україні заборонені масові зібрання.

4. Дипломатична взаємність. За словами посла, Ізраїль у рази частіше став депортувати українців з аеропортів.

Рішення про призупинення туристичного безвізу має ухвалювати навіть не МЗС, додає Корнійчук. А найвище політичне керівництво – на рівні уряду.

Ізраїльські дипломати у розмові з LIGA.net називають тему безвізу “черговою, свідомо провальною спробою чинити тиск на Ізраїль перед паломництвом в Умань”. Вони впевнені, що Україна не скасує безвізового режиму: “Потрібно розв’язувати чинні проблеми, а не створювати нові”.

  • За даними джерела Kyiv Post в РНБО, Україна нібито хоче виключити Ізраїль з формату Рамштайн.
  • Джерело LIGA.net у керівництві Міноборони такою інформацією не володіє.

Детальніше читайте в матеріалі: Друг мій, ворог мій. Як і чому Ізраїль руйнує відносини з Україною  

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *