Конституційний суд Грузії дозволив почати імпічмент президента

Конституційний суд Грузії дозволив почати імпічмент президента - Фото

Саломе Зурабішвілі (Фото: President.ge)

Конституційний суд Грузії встановив порушення Конституції президентом країни Саломе Зурабішвілі, питання про імпічмент передадуть парламенту, повідомляє місцеве ЗМІ Грузія Online.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Це рішення підтримали шість із дев’яти членів пленуму Суду, також до висновку буде додана особлива думка трьох членів пленуму, передає ЗМІ.

Як заявив голова Суду Мераб Турава, президентка 31 серпня в ході своїх робочих візитів за кордон 1 та 6 вересня здійснила свої представницькі повноваження у сфері зовнішніх відносин без згоди на це уряду, чим порушила Конституцію.

Конституція Грузії у 52 статті вимагає від президента “здійснювати представницькі повноваження у зовнішніх відносинах за згодою уряду”.

Уряд Грузії не схвалив для Зурабішвілі закордонні поїздки до країн ЄС, утім вона здійснила офіційні візити туди.

Раніше 12 вересня 80 депутатів під правлячої партії “Грузинська мрія” звернулися до Конституційного суду стосовно імпічменту президента.

По суті справу почали розглядати 3 жовтня і завершили 5 жовтня.

Після рішення Суду питання про імпічмент передадуть до парламенту, де для усунення президента необхідні голоси 100 депутатів, правляча “Грузинська мрія” має лише 84 мандати.

  • У березні 2023 року Зурабішвілі розкритикувала проросійські заяви прем’єр-міністра країни Іраклія Гарібашвілі та сказала, що той “говорить однією мовою з Москвою”.
  • 26 травня на церемонії на честь Дня Незалежності Грузії Зурабішвілі розкритикувала чинну владу за зближення з Росією та віддалення від Європи.

Читайте також: Президентка Грузії не помилує Саакашвілі через “відчуття” населення, що він “має заплатити”

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *