ГУР: РФ заздалегідь передала ХАМАСу західну зброю з України. Але тільки стрілецьку і небагато

ГУР: РФ заздалегідь передала ХАМАСу західну зброю з України. Але тільки стрілецьку і небагато - Фото

Андрій Юсов (Фото: Валентина Поліщук/LIGA.net)

Представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов уточнив інформацію про передану росіянами терористам ХАМАСу західну зброю, захоплену окупантами під час боїв в Україні. В ефірі телемарафону він зазначив, що мова йде лише про стрілецьку зброю у невеликій кількості, і що відправка, вірогідно, відбулась заздалегідь.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Він зазначив, що про факт передачі зброї свідчить інформація з різних джерел, в тому числі дані, здобуті оперативним шляхом.

“Мова йде про стрілецьку зброю. Невеликі обсяги, тому що мова йде не справжню допомогу через українську зброю”, – сказав Юсов.

Він наголосив, що українські військові здобули у боях проти росіян “велику кількість” техніки, важкого озброєння і стрілецької зброї.

“На превеликий жаль, є окремі випадки щодо [захоплення] стрілецької зброї і з боку загарбників. Окремі зразки контрабандними каналами постачання зброї передані ХАМАСу, щоб реалізувати інформаційно-психологічну операцію проти України на міжнародній арені”, – зазначив Юсов.

За його словами, “похвилинно” важко визначити, коли саме РФ передала ХАМАСу зброю, “але, вочевидь, мова йде про заздалегідь сплановані дії”.

Відповідаючи на запитання, чи знали в РФ, що ХАМАС планує атаку на Ізраїль, представник ГУР сказав, що, з огляду на реакцію на події російських пропагандистів і Кремля, можна стверджувати, що РФ дійсно була “так чи інакше проінформована” про плани ХАМАСу.

Крім того, за його словами, передача зброї теж швидко не відбувається, і така спецоперація потребує підготовки і відповідного часу.

  • 9 жовтня в ГУР повідомили, що спецслужби РФ передали ХАМАСу захоплену під час бойових дій в Україні трофейну зброю, щоб звинуватити українських військових у “продажу західної зброї для терористів на регулярній основі”. В ГУР застерегли, що російська пропаганда спробує просувати цей фейк у західних медіа.
  • Повідомлення ГУР майже одразу ж підтвердив Медведєв, заявивши, що “оружие, переданное неонацистскому режиму на Украине, активно применяется в Израиле”.
  • Посол Ізраїлю Бродський сказав, що Єрусалим не має підтвердження того, що західна зброя з України потрапила до рук терористів ХАМАС.

Читайте також: Зеленський: Є чітка інформація, що РФ зацікавлена у розпаленні війни на Близькому Сході

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *