“Дивний вкид”. У РНБО та Кулеби відповіли на “обмін території на членство в НАТО”

1

Олексій Данілов (Фото: ОП)

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов назвав “дивним вкидом” заяву чиновника НАТО, який запропонував Україні віддати частину своєї території Росії в обмін на членство в Альянсі.

У Міністерстві закордонних справ заявили, що розмови про вступ України до НАТО в обмін на відмову від частини українських територій є абсолютно неприйнятними. Про це повідомив у Facebook представник МЗС Олег Ніколенко.

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

Секретар РНБО прокоментував заяву Єнссена в етері телемарафону.

“Якийсь клерк з НАТО розповідає, що нам треба розглядати питання поступу наших територій на членство в Альянсі. Дивний такий вкид. Абсолютно незрозуміло, для чого це зроблено. Для того, щоб помацати наші нерви? Так не треба. Ми перебуваємо в доброму стані, починаючи з 24 лютого 2022 року”, – сказав Данілов.

В МЗС підкреслили, що розмови про вступ України до НАТО в обмін на відмову від частини українських територій є абсолютно неприйнятними.

“Завжди виходили з того, що Альянс, як і Україна, територіями не торгують”, – написав Ніколенко.

Він зазначив, що свідома чи несвідома участь посадовців НАТО у формуванні наративу про можливість відмови України від своїх територій грає на руку Росії.

“В інтересах євроатлантичної безпеки обговорювати шляхи прискорення перемоги України та набуття нею повноправного членства в НАТО. Налаштовані на подальшу плідну співпрацю із Секретаріатом НАТО для досягнення цих цілей”, – заявив представник МЗС.

Раніше сьогодні, 15 серпня, директор особистого офісу генсека НАТО Стіан Єнссен припустив, що Україна нібито може набути членства в Альянсі в обмін на те, щоб віддати частину своєї території Росії.

  • У липні генсек НАТО заявив, що Альянс вважає головним завданням продовження військової підтримки України, щоб вона відстояла свою незалежність і потім могла вступити до НАТО.
  • 6 серпня видання Wall Street Journal написало, що на переговорах у Джидді Україна нібито погодилася на початок мирних переговорів до виведення військ РФ з усієї території країни. Співрозмовник LIGA.net в Офісі президента, близький до переговорів, спростував це.
  • Радник голови ВП Подоляк заявив, що не може бути компромісних позицій для переговорів, що дозволяють Росії залишатися на окупованих територіях.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *