Блінкен зустрівся з президентом Палестинської автономії після візиту до Ізраїлю – NBC News

Ізраїлю – NBC News – Фото” title=”Блінкен зустрівся з президентом Палестинської автономії після візиту до Ізраїлю – NBC News – Фото” />

Ентоні Блінкен (Фото: ЕРА)

Держсекретар США Ентоні Блінкен зустрівся з президентом Палестинської автономії Махмудом Аббасом в столиці Йорданії Аммані після візиту до Ізраїлю. Про це повідомляє NBC News.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Це перша зустріч представників влади США та Палестинської автономії після нападу палестинського терористичного угрупування ХАМАС на Ізраїль. 

Блінкен також зустрівся з королем Йорданії Абдаллою II, з яким президент США Джо Байден підтримував зв’язок після початку війни. Лідер Йорданії протягом кількох десятиліть був ключовим посередником у переговорах щодо Близького Сходу.

Блінкен і Абдулла II обговорили “жахливі терористичні атаки ХАМАС на Ізраїль”, заявив речник Держдепу США Меттью Міллер. Також йшлося про “зусилля щодо звільнення всіх заручників і недопущення розгортання конфлікту”.

Блінкен підкреслив, що ХАМАС “не виступає за право палестинського народу на гідність і самовизначення”, і обговорив шляхи вирішення гуманітарних потреб цивільних в Газі, в той час, як Ізраїль “проводить законні операції безпеки, щоб захистити себе від терористів”.

Аббас очолює Палестинську адміністрацію, яка частково управляє Західним берегом. Його рух ФАТХ є суперником ХАМАС, який контролює Газу, пояснює NBC News.

  • 7 жовтня 2023 року терористи ХАМАС здійснили атаку на Ізраїль. У відповідь Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) заявила про початок операції “Залізні мечі”.
  • 8 жовтня уряд Ізраїлю офіційно оголосив про стан війни. Наступного дня ЦАХАЛ розпочав повну блокаду сектору Гази.

Читайте також: “Легкої прогулянки не буде”. Які сили має Ізраїль і його вороги на чолі з ХАМАС

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *