Більшість українців проти виборів під час війни – опитування Центру Разумкова

Більшість українців проти виборів під час війни – опитування Центру Разумкова - Фото

Ілюстративне фото – ЕРА

До ідеї проведення виборів в Україні, поки продовжується війна, позитивно ставляться 15,1% опитаних українців, негативно – 63,8%. Ще 21,1% респондентів не визначилися. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Центром Разумкова наприкінці вересня.

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

Українців запитали про ставлення до ідеї проведення загальнонаціональних президентських або парламентських виборів у 2024 році. Більшість опитаних – проти.

Більшість українців проти виборів під час війни – опитування Центру Разумкова

Негативне ставлення до проведення виборів під час війни респонденти найчастіше обґрунтовували тим, що в країні немає грошей на вибори (так відповіли 36%), що законодавство не дозволяє проведення виборів під час воєнного стану (32%), що буде проблематично забезпечити безпеку учасникам голосування (31%) та іншими причинами.

Більшість українців проти виборів під час війни – опитування Центру Разумкова

Респонденти, які підтримали проведення виборів під час війни аргументують це тим, що це треба для підтримки демократії в країні (6%), необхідністю змінити владу (5%) або, принаймні, її оновити (5%) та іншими причинами.

Більшість українців проти виборів під час війни – опитування Центру Разумкова

Опитування Центру Разумкова проводилось методом face-to-face з 21 по 27 вересня 2023 року в рамках програми сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Соціологи опитали 2016 повнолітніх громадян по всій Україні, крім тимчасово окупованих територій. Теоретична похибка – не вище 2,3%.

  • Американський сенатор Грем під час візиту до Києва заявив, що вибори в Україні мають відбутися у 2024 році, навіть якщо війна триватиме. Секретар РНБО Данілов відповів, що Україна сама вирішуватиме, коли їх проводитиме.
  • 10 вересня Зеленський заявив, що якщо проводити вибори під час війни, то Україна матиме проблеми з голосуванням військових, спостерігачами на фронті, визнанням голосування, волевиявленням людей за кордоном та в окупації.
  • 4 жовтня Зеленський сказав, що “ситуація складна”, але якщо Верховна Рада внесе необхідні зміни до законодавства та буде забезпечена безпека для учасників голосування, то вибори відбудуться. 

Читайте також: Зеленський про похід на другий термін: Якщо війна продовжиться — піду. Якщо закінчиться — ні

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *