Фото: Wikimedia Commons
Американські інженери змогли інтегрувати ракети до Patriot зі старим радянським зенітно-ракетним комплексом, пише New York Times.
Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини
Офіційний представник Пентагону розказав, що таку гібридну систему почали випробовувати у жовтні 2023 року на ракетному полігоні Вайт-Сендс у Нью-Мексико. Перший запуск був успішний – ракета збила дрон, який слугував за ціль.
За його словами, систему планують відправити в Україну цієї зими разом із наданими ракетами та іншими частинами Patriot від різних союзників.
ДОВІДКА. Комплекси Patriot розроблені компанією Raytheon, вперше були розгорнуті армією США в середині 1980-х. Patriot модернізується та перебуває на озброєнні понад десяти країн, зокрема США, Ізраїлю, Німеччини, Іспанії.
В рамках програми FrankenSAM (SAM – ракета класу “земля – повітря”) розробляють й інші гібриди: ракети Sea Sparrow і ЗРК “Бук”, ракети AIM-9M і радянські радари тощо. Детальніше про це – тут.
З яким саме комплексом вдалося поєднати ракети Patriot, видання не вказує.
Аналітик Гудзонського інституту Джан Касапоглу вказує, що ідея поєднати радянське обладнання з західними ракетами дозволить знайти практичне застосування “зброї, яка припадає пилом на полицях столиць НАТО”.
Програма FrankenSAM має на меті компенсувати запаси радянських ракет, які Україна витратила під час минулої зими, і захистити українську енергетичну інфраструктуру.
- США оголосили про передання Україні першої батареї Patriot у грудні 2022 року, пізніше ще одну батарею Україна отримала від Нідерландів. Чим особливі ці ЗРК і як допоможуть у війні з Росією, читайте у цій статті.
- Компанія Raytheon Technologies планує виготовити ще п’ять батарей системи протиповітряної оборони Patriot для України до кінця 2024 року.
- Президент Зеленський казав, що для закриття українського неба потрібно 50 батарей Patriot.