Аеродром у Бердянську. Окупанти, ймовірно, знайшли уламки суббоєприпасів від ATACMS – фото

Аеродром у Бердянську. Окупанти, ймовірно, знайшли уламки суббоєприпасів від ATACMS – фото - Фото

Ймовірно, М74 (Фото: ресурс окупантів)

Російські військові пропагандисти поширили фото з аеродрому у Бердянську, який в ніч проти 17 жовтня атакували Сили оборони – на кадрах зображено снаряди, схожі на суббоєприпаси М74, які несе американська ракета ATACMS.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Після того, як українські військові вдарили по аеродромах росіян у Бердянську та Луганську, Z-канали заявили, що Україна використала далекобійні ракети ATACMS. Про передання Силам оборони таких боєприпасів не повідомлялося. Вашингтон офіційно відмовляється їх постачати, але, як пишуть американські ЗМІ, президент США Джо Байден таки міг дати “добро”.

Пізніше пресслужба Сил спецоперацій підтвердила проведення успішної операції та заявила про знищення на двох аеродромах дев’ятьох гелікоптерів, частини ППО, арсеналу і “десятка” росіян.

Згодом російські пропагандисти опублікували фото, на якому серед уламків на бердянському аеродромі лежать, ймовірно, і суббоєприпаси М74. 

Фото: ресурси окупантів

Фото: ресурси окупантів

Достовірність цих фото не підтверджена, проте президент Володимир Зеленський у відеозверненні 17 жовтня подякував деяким західним союзникам за “ефективну зброю, як і домовлялися”. Можна припустити, що під цим він мав на увазі далекобійні ракети ATACMS, постачання Сполученими Штатами яких тривалий час обговорювалося на міжнародній арені.

ДОВІДКА. Одна ракета M39A1 ATACMS, яка оснащена інерційною та GPS системами наведення, несе близько 300 суббоєприпасів M74. Під час кінцевої фази атаки ракета виконує стабілізоване обертання, при цьому кришки діспенсера корисного навантаження відриваються, а відцентрова сила розкидає бомби по великій округлої траєкторії польоту. Розмір зони дії ATACMS і щільність розподілу бомб можна змінювати, встановлюючи висоту вильоту. М74 нагадує бейсбольний м’яч і має сферичний осколково-фугасний заряд осколково-фугасної дії. Його асиметрична конструкція також надає обертання під час вильоту.

An example of an M74 submunition. <em>CAT-UXO</em>

  • 11 жовтня США оголосили про новий пакет допомоги ЗСУ на $200 млн: у ньому додаткові боєприпаси для систем HIMARS, артснаряди, протитанкові керовані ракети TOW тощо.
  • Офіційно США не повідомляли про рішення передати Україні ATACMS. Зеленський 22 вересня сказав, що Україна досі працює над отриманням далекобійних озброєнь від союзників.

Читайте також: Байден вважав, що РФ сприйме за ескалацію ATACMS для ЗСУ, але аргумент відпав – радник

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *