Війна Ізраїлю та ХАМАС – Франкфуртський книжковий ярмарок вирішив не нагороджувати письменницю Аданію Шиблі

Франкфуртський книжковий ярмарок вирішив не вручати нагороду палестинській письменниці

Франкфуртський книжковий ярмарок вирішив не нагороджувати Аданію Шиблі © Вікіпедія Організаторів уже звинуватили у «заглушенні голосів палестинців».

Франкфуртський книжковий ярмарок скасував церемонію нагородження палестинської письменниці Аданії Шиблі після нападу терористичного руху ХАМАС на Ізраїль. Після цього кілька відомих авторів та видавців з усього світу звинуватили організаторів у «заглушенні палестинських голосів», повідомляє The Guardian.

Шиблі – авторка романів та есе, яка народилася в Палестині, але зараз живе між Берліном та Єрусалимом. 20 жовтня вона мала отримати премію LiBeraturpreis 2023 року — щорічну нагороду, що вручається жінкам-письменницям з Африки, Азії, Латинської Америки та арабського світу.

Але 13 жовтня LitProm – організація, яка вручає премію – заявила про те, що відкладає церемонію «через війну, розпочату ХАМАС, від якої страждають мільйони людей в Ізраїлі та Палестині».

У заяві йшлося про те, що рішення про перенесення церемонії було ухвалено спільно з автором. Водночас літературні представники Шиблі заявили, що вона про нього не знала. Якби церемонія нагородження таки відбулася, вона скористалася б нею для роздумів про роль літератури в «ці жорстокі та болючі часи».

Відкритий лист до організаторів підписали понад 350 авторів. Серед них – ірландський письменник Колм Тойбін, американо-лівійський лауреат Пулітцерівської премії Хішам Матар, британсько-пакистанська письменниця Каміла Шамсі та британський історик Вільям Делрімпл.

Вони заявили, що ярмарок «повинен створювати простір для палестинських письменників, щоб вони могли ділитися своїми думками, почуттями та роздумами про літературу в ці жахливі, жорстокі часи, а не заглушити їх».

Роман Шиблі Minor Detail («Незначна деталь») у LitProm назвали «ретельно складеним витвором мистецтва, що розповідає про силу кордонів і про те, що жорстокі конфлікти роблять із людьми». У США роман був номінований на Національну книжкову премію та Міжнародну книжкову премію.

У ньому розповідається реальна історія зґвалтування та вбивства бедуїнської дівчини в 1949 році від рук підрозділу ізраїльської армії, а також вигадана історія жінки-журналістки, які розслідує злочин у Рамаллі через десятиліття.

Книжка викликала неоднозначну реакцію. Журналіст Ульріх Ноллер залишив журі LiBeraturpreis на знак протесту проти рішення відзначити її.

Нагадаємо, рух ХАМАС оголосив про початок операції “Шторм Аль-Акса” проти Ізраїля вранці 7 жовтня. Палестинські бойовики, зокрема, захопили КПП «Ерез» і на якийсь час прорвалися до міст Ашкелон і Сдерот, а також атакували фестиваль електронної музики.

Міноборони Ізраїлю тоді повідомило про набір резервістів. За кілька годин прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що його країна перебуває «у стані війни і переможе». Армія одержала наказ повністю заблокувати відповідну територію. З того часу Ізраїль регулярно завдає ударів палестинським об’єктам.

Про те, хто виграє від різкого загострення палестино-ізраїльського конфлікту і як драматичні події на Близькому Сході позначаться на Україні, – у статті В’ячеслава Лихачова “Атака на Ізраїль. Як таке взагалі могло статися?”.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *