Стародавні артефакти – поліція конфіскувала знахідки раннього періоду в харків’янина

нашої ери” title=”Поліція запобігла продажу артефактів, датованих ІІ століттям до нашої ери” />

Врятовані артефакти © Харківська обласна прокуратура/Facebook Це перші подібні знахідки в Харківській області.

Поліція конфіскувала артефакти, датовані ІІ століттям до нашої ери, у харків’янина, який намагався їх продати на інтернет-аукціоні. Оголошення виявив керівник Національного музею історії України та звернувся до правоохоронних органів, повідомляє МВС України в Facebook. 

Попри використання продавцем псевдоніма, поліцейські встановили його особу. За місцем мешкання фігуранта провели санкціонований обшук, під час якого вилучили артефакти. Наразі історичну знахідку вилучили, надалі на неї накладуть арешт. 

За даними, які Харківська обласна прокуратура оприлюднила у Facebook, 48-річний харківʼянин створив оголошення на інтернет-аукціоні про продаж металевих виробів скіфського походження. «Набор бронзолитейщика (2 тыс. до н.э.) и котел (скифы). Общий вес больше 21 кг», — написав він. Чоловік хотів продати артефакти за 350 тисяч гривень. 

Як заявляє директор Національного музею історії України, металеві вироби мають історичну і культурну цінність, та їх привласнено незаконно. Ці артефакти — надзвичайно рідкісна археологічна знахідка, яка належала стародавньому майстру-ливару. На фотографіях задокументовано понад 60 уламків бронзових знарядь та казанок. Серед них є предмети, дещо схожі на серпи культури Ґава-Голігради.

Це перший випадок виявлення подібних артефактів в Харківській області. Уламки бронзових серпів належать до більш раннього періоду, а їхні аналоги знаходили тільки на заході України.

Скарб стане джерелом інформації про стародавні технологічні прийоми, торговельні зв’язки та економічний рівень тогочасного суспільства. 

Раніше у Києві презентували частину повернутого в Україну «скіфського золота». До колекції увійшло 565 предметів, які повернули з Нідерландів.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *