Реставратори відновили унікальний фільм, який розповідає про перші кроки Української Народної Республіки

В Україні реставрували за допомогою ШІ унікальну хроніку Української народної республіки: відео у відкритому доступі

© ЦДАЕА/youtube.com На відео можна побачити Михайла Грушевського та Володимира Винниченка

У Центральному державному аудіовізуальному та електронному архіві презентували відреставрований унікальний хронікальний фільм “Український рух”. Саме на цій кіноплівці можна побачити творців Української Народної Республіки Володимира Винниченка та Михайла Грушевського. Також на кіноплівці зафіксовані найбільш значущі історичні події та місця під час створення модерної Української держави. Робота над відновленням була багатоетапною та реалізовувалась іноваційним способом. Про це повідомив ініціатор відновлення кінофільму, кінорежисер і реставратор Іван Канівець.

Реставратори подбали про те, щоб використати можливості штучного інтелекту для реставрації кінострічки, оскільки традиційні технології не давали необхідного результату. За словами Івана Канівця, для реставрації кінострічки було необхідно використати чималу кількість часу та спеціальні методи для досягнення необхідного результату. Це пояснюється тим, що плівка, яка була скопійована для українського кіноархіву, копіювалася безліч разів, а копіювання відбувалося без перезнімання з екрану. Саме тому наявність кількох перфорацій вказує, наскільки пошкодженим є зображення первинної кінохроніки.

За спостереженнями дослідника, це унікальні архівні кадри, оскільки хроніки тих часів, яка розповідала б про Україну, можна набрати не більше 20 хвилин. Переглянути кінофільм можна у відкритому доступі за посиланням на відео з YouTube канала Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву.

У 2018 році директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович вважав радянський період української історії окупацією. Сучасна Україна повинна заявити про те, що є наступницею УНР, яка існувала в 1917-1921 роках.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *