Україні необхідно $32 млрд зовнішнього фінансування на 2024 рік — МВФ

Україні необхідно $32 млрд зовнішнього фінансування на 2024 рік — МВФ - Фото

Директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва (Фото: ЕРА)

За останніми оцінками Міжнародного валютного фонду (МВФ) потреба України у зовнішньому фінансуванні у 2024 році становить $31,9 млрд, що на $3 млрд більше, ніж Фонд розраховував раніше. Про це заявила директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва під час четвертого міністерського круглого столу щодо підтримки України.

“Це допоможе уряду управляти лікарнями й школами, підтримувати основні державні служби та витримувати зростаючі витрати на війну, не ставлячи під загрозу свою важко завойовану макроекономічну стабільність”, – сказала Гергієва.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Telegram: коротко про важливе

За її словами, стійкість України очевидна: різкий спад економіки минулого року змінився поступовим відновленням, при цьому зростання цього року очікується у верхній частині діапазону в 1–3%. Інфляція швидко сповільнилася до однозначних цифр. Резерви центрального банку зміцнилися частково завдяки зовнішній підтримці.

На цей час українська влада досягла гарних успіхів у відновленні довоєнної податкової системи, боротьбі з корупцією, а також у переході до керованої гнучкості обмінного курсу, додала Георгієва.

Важливим елементом, який підтримує цю стійкість, є великомасштабна міжнародна фінансова підтримка, включаючи програму розширеного фінансування МВФ (EFF), вважає директорка-розпорядниця.

У червні МВФ завершили перший перегляд цієї програми, внаслідок чого підтримка МВФ України цього року склала $3,6 млрд із $15,6 млрд, доступних за програмою.

Додаткові $900 млн будуть доступні у грудні після завершення другого перегляду та за умови схвалення Ради директорів МВФ, уточнила Георгієва.

  • Чотирирічну програму EFF було затверджено 31 березня цього року, а перший транш $2,7 млрд виділено на початку квітня. Другий транш від МВФ у розмірі $890 млн. Україна отримала наприкінці червня. Після першого перегляду кредитної програми, наслідком якого стало виділення другого траншу, МВФ розширив список вимог до України.
  • 11 жовтня МВФ прогнозував, що держборг України за два роки перевищить 100% ВВП.

Приєднуйтесь до нас у Facebook та беріть участь у дискусіях

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *