Вибори у Польщі дають європейській економіці новий імпульс – Bloomberg

Вибори у Польщі дають європейській економіці новий імпульс – Bloomberg - Фото

Вибори у Польщі (Фото – EPA)

Після восьми років націоналістичного правління та регулярних нападок на ЄС польська партія “Право і справедливість”, схоже, близька до поразки на виборах, і цей результат покладе край довгій главі популізму, повідомляє Bloomberg.

Згідно з екзит-полом, опозиція отримує більшість: “Громадянська платформа” під керівництвом колишнього президента Європейської ради Дональда Туска набрала 32% голосів за рекордної явки. Альянс “Третій шлях” отримав 13%, а Ліва партія – 8,6%, що дасть трьом групам 248 місць у нижній палаті парламенту, що складається з 460 осіб.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: коротко про важливе

У разі підтвердження, результат створить можливості для ЄС, зазначає агенція.

“Найближчим часом Польща прагнутиме отримати понад 35 млрд євро з фондів ЄС, щоб дати поштовх найбільшій економіці Східної Європи”, – пише видання.

Крім цього, існує перспектива ізоляції угорського Віктора Орбана, ще одного популіста, якого досі захищав альянс із “Правом та справедливістю”, зазначає Bloomberg.

Через суперечки щодо судової реформи, ухваленої у 2018 році, Польща, до початку війни Росії на території України, вважалася маргіналом у Європейському Союзі. Все через створення Дисциплінарної палати Верховного Суду з повноваженнями звільняти суддів та прокурорів, що суперечило практиці ЄС. Минулого року Європейський Суд ухвалив рішення: негайно заморозити діяльність Дисциплінарної палати та ліквідувати її. Польща відмовилася виконувати його. Тоді Брюссель вирішив призупинити виплату Польщі компенсації на відновлення після пандемії COVID-19. У результаті було заморожено понад 35 млрд євро економічної допомоги.

  • Німеччині, найбільшій економіці Євросоюзу, загрожує друга рецесія за рік.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *