Юань (Фото – EPA)
Юань вперше випередив євро і став другою за величиною світовою валютою, що використовується в глобальному торговому фінансуванні, що свідчить про зростання глобальних торгових амбіцій Китаю, повідомляє Reuters з посиланням на дані SWIFT.
Підписуйтесь на наш Instagram: корисні пояснення актуальних тем
Частка китайської валюти в міжнародних платежах зросла з 4,82% у серпні 2023 року до 5,8% у вересні, що є максимальним показником протягом останніх п’яти років, протягом яких ведеться статистика.
Долар, як і раніше, зберігає перше місце у торгових розрахунках: у вересні його частка зросла до 84,15% порівняно з 83,95% місяцем раніше.
Євро займає третє місце за популярністю у міжнародних платежах. У вересні його частка знизилася до 5,43% із 6,43% у серпні.
Глобальні компанії активно вирушають на боргові ринки Китаю, випускаючи рекордні обсяги облігацій у юанях та отримуючи значні суми грошей в материкових банках Китаю. Це дозволяє їм скористатися низькими процентними ставками у юанях, у той час як вартість фінансування в інших країнах росте. Компанії та банки привертають рекордні суми через облігації, випущені в юанях на материку та в Гонконгу.
Збільшення обсягів запозичень у китайських банках призвело до того, що юань випередив євро, ставши другою найбільш використовуваною світовою валютою у сфері торговельного фінансування.
Протягом 10 місяців 2023 року іноземні компанії, такі як BMW та Crédit Agricole, а також філії китайських фірм, залучили рекордні $17,3 млрд (125,5 млрд юанів) через так звані панда-бонди, що на 61% більше, ніж рік тому. Обсяги подібних запозичень в Гонконгу також досягли рекордних значень — 343 млрд юанів за вісім місяців, що на 62% перевищує показники минулого року.
Однак, зауважує агентство, глобалізацію юаня слід оцінювати з обережністю. Більшість капіталу отримують китайські філії міжнародних компаній, і понад половина “зовнішніх” запозичень становлять операції материкових компаній у Гонконгу. Крім того, інвестори з китайського ринку досі утримуються через страх перед геополітичною напруженістю та невизначеними перспективами зростання.
- Китайський юань замінив долар США як валюту, що найбільше торгується в Росії, через вплив санкції.